| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de incaltamintea feminina de acum 100 de ani?
Ati purta asa ceva? ar fi comfortabile aceste botine?

http://image0-rubylane.s3.amazonaws.com/shops/terry2/674 1.1L.jpg? 94

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A fost la modă la acea vreme!
Un pic din ele mai sunt și la ora actuală prezente ca model.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu arata ca si cum ar fi de 100 de ani big grin eu nu as purta, nu sunt genul meu dar nu poti sa zici ca sunt mega urate.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Par a fi comfortabile, şi aş purta, însă doar pentru un costum victorian sau Steampunk.

| m97 a răspuns:

Cu siguranta sunt mai confortabile decat pantofii cu toc de 15 cm din zilele noastre, desi nu arata la fel de bine.

| IRaluca a răspuns:

Sincer nu as purta asa ceva, dar pe vremea aia erau la moda.