| Mylove a întrebat:

Ce parere aveti de pierce `ul din cartilaj[zgarciul urechii]? Va place, nu va place, doare, nu doare, cum se face, etc.
Si dupa parerea voastra, care credeti ca este locul in care isi pun cel mai adesea pitipoancele pierce? Dar rockeritele si restul?
Simpla curiozitate.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bubbles_8156 a răspuns:

Am eu gaura in cartilaj de 2 zile love struck.
O adorr. si nu este prima. -> mai am inca 2 pe langa cea normala in lobul urechii.
Sa stii ca nu doare daca te duci la salon. In orasul meu este 10 lei`gaura. si totul ti se desface in fata. ` iti da cu spirt si dupa aia cu pistolul iti da gaura cu cercel medicinal.

paai. eu nu suport pierce`ul in nas fiindca este de pitipoanca.
exceptie face piercingul septum, care il folosesc mai mult scene kids`ii.
nu imi place piercingul in buric si in sprinceana.
De asemenea nu imi plac nici fashurile` tunelurile`. nu are rost sa regret la batranete. insa, imi place sa le vad la altcineva.

Adorr: Piercingurile in: cartilaj si in lobul urechii.
piercingurile in buza: monroe, medusa, labret etc. -> aceste piersinguri sunt foarte des intalnite la emoiste cat si la fetele normale.
piercingurile in limba. folosite de oricine.

9 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Pierce in nas sau in buric isi pun numai pitipoancele!

rockeritele in limba sau buza big grin

Cat despre cel cu catilaj nu stiu pentru ca nu am incercat :d

| Prajitură a răspuns:

Pitipoancele - buric ( exceptii, nu toate sunt pitipoance)
Rockeritele - Langa gura.

Nu imi dau cu parerea despre durere, sau cum se face, pentru. ca nu stiu.

| jvEcu a răspuns:

In cartilajul urechii doare cel mai tare spre deosebire de spranceana, limba sau in alta parte a urechii. Nu stiu cum e in buric sau in alta parte pentru ca nu sunt fata sa imi pun acolo happy. pitipoancele - buric, rockeritele - sub buze si/sau limba.

De placut imi place dar sa nu fie la mine happy.

| AlessiaWtf a răspuns:

Si eu am cartilaj si a durut foarte tare cand mi le-am facut

| Criiistiiiiina a răspuns:

Eu am.
si imi place chiar ft muultbig grin.
pai de duruut.
doaree dupa cateva zilee.big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semn al putreziciunii societatii democrate cand noi eram in comunism.cand tinerii aveau valoare in societate si erau implicati si promovati in toate ramurile, nu-si permiteau sa-si puna asa ceva findca erau ridicoli.in schimb erau incurajati sa se implice in programe artistice, in sport, in olimpiade, in tabere, in concursuri, in tabere de creatie artistice, literare. cercuri de electronica si electrotehnica, era extraordinar. piercing? la ce foloseste? doar gauri in corp si atarnat belciuge? pentru ce?

| pink96 a răspuns:

Sincer mie imi plac foarte mult, chiar azi mi-am facut unul si pot sa spun ca am fost chiar surprinsa, nu a durut deloc! Daca ai vrea sa iti faci eu iti recomand sa te duci la salon pentru ca este mai sigur si mai putin dureros si nu este nici foarte scump (eu am dat 10 lei pentru o gaura + cercelul medicinal). Sper ca te-am ajutat! happy

| Marry04 a răspuns:

Piercingul din cartilaj parerea mea este ca e cel mai normal.
Nu zic ca restul sunt urate dar asta mi se pare cel mai cool thinking
Nu, nu doare cand ti-l face dar doare daca de ex dormi pe urechea aia.
Majoritatea pitipoancelor pun pierce in buric.
Rockeritele il limba sau/si langa buza.

Fundita?hee hee

| boogy1991 a răspuns:

Cam doare, dar se vede frumos, mai ales la o fata :p