| Bubbles_8156 a întrebat:

Heeei` TPU.
Am pierce in cartilajul` urechii ( zgarciul urechii) de 4 zile.
Este normal ca dupa 4 zile si chiar in a 4a zi sa te doara locul pircingului? De inrosit nu prea este rosu. si altceva nu am decat durerea. happy. mrg. intelegeti voi ce am vrut sa spun.

Daca ati putea sa imi dati niste articole. sau ceva ajutator. Vreau sa stiu cum se manifesta. si daca nu cumva exista riscul de infectie? straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amyyyyyyy a răspuns:

DA este destul de normal pentru ca zgarciul respectiv cartilajul urechii este foarte sensibil si el nu reactioneaza atunci cand se intampla fapta reactioneaza dupa ca si o vanataie nu te doare pe moment foarte tare te doare pe parcurs si pentru a nu se infecta te poti da la urece cu parfum si trebuie sa misti usor de tot cerecelul sau te poti da cu saliva dar cel mai bine eu as opta pentru saliva stiu este un pic scarbos dar te ajuta ptk contine ADN-ul taw si da rezultate... Fundita?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Amyyyyyyy a răspuns:

Multumesc pentru Funda:X

| dya_6997 a răspuns:

Mai si eu am piercing in cartilaj si eu il am de aproape 5 luni ai uneori si acum ma mai doare dar eu inca mai am cercelul medicinal si mi-l pun atunci cand ma doare foarte tare...dar in general tin cercel de tinichea si nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se infecteze gaura sau ceva de genu asa ca stai linistita chiar nu ti se va intampla nimic cand iti mai dai jos pircingul pune putin spirt pe o bucata de vata si dezinfecteazal [eu asa fac aproape in fiecare zi ]