| bombonika1799 a întrebat:

Ce parere aveti despre crema Nivea Soft? am 15 ani o pot folosi?

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E buna pentru anotimpul mai rece, cu e iarna sau toamna, vara, primavara ( dar e indicat tot anul) sa folosesti o crema cu protectie solara pentru a preveni imbatranirea prematura a pielii din cauza actiunii soarelui.

| T0T a răspuns:

Da.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

NIVEA Soft este o cremă hidratantă extrem de eficientă pentru îngrijirea zilnică a feţei, mâinilor şi a corpului.

CUM ACŢIONEAZĂ

Formula îmbunătăţită cu Ulei de Jojoba oferă îngrijire printr-o hidratare intensivă şi un efect revigorant asupra pielii.

Vitamina E protejează structura naturală a pielii. Bucură-te de senzaţia de prospeţime pe măsură ce NIVEA Soft se absoarbe rapid în piele lăsând-o proaspătă şi catifelată.
NIVEA Soft Cremă Hidratantă Intensiv are un pH neutru.

Compatibilitate la nivelul pielii testată dermatologic.

| BlaaBlaa a răspuns:

Da, o poti folosi deoarece este foarte hidratanta, potrivita pentru iarna si vara.

| LaLaura a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Nu are spf, eu o folosesc ca crema de corp.

| darkangel90 a răspuns:

Buna, da poti folosi crema e pentru hidratare.

| ViseCiufulite90 a răspuns:

Poti sa o folosesti linistita
e o crema foarte buna si e hidratanta