| Anca459 a întrebat:

Ce părere aveti despre cura cu miere si scortisoara?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca toti ti cure, o sa ajungi sa iti distrugi organismul.
Incerca sa ai un mediu de viata sanatos.
Fa sport ( mergi pe jos, alergi, sari coarda, aerobic), bea multa apa ( cel putin 2 l), nu mai manca prajeli ( cartofi prajiti, carne prajita, fast food), fara dulciuri( dulciurile poti sa le inlocuiesti cu cate o tableta de ciocolata amaruie, sua fructe) sau zahar ( zaharul poti sa il inlocuiesti cu miere de albina), manaca regulat, adica de 3 ori pe zi, dimineata sa fie cea mai bogata masa, iar seara pana in 6 ( poti sa manaci legume atunci, o salata, etc). Si ai sa vezi ca slabesti, fara cure care dupa ce slabesti o sa pui la loc dublu ( deorece organismul are impresia ca nu ai avut ce manca si isi depoziteaza hrana pentru alte vremuri grele).

| dianainsta01 a răspuns:

Proasta idee, dupa parerea mea. toate curele acestea rapide de slabit nu fac decat sa iti ameteasca organismul si intr-un final tot te vei ingrasa, crede-ma, din experienta.