| madalyna a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea cu ceara? Eu a-si incerca dar mi-e frica sa nu ma irit voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Mauve a răspuns:

Epilarea cu ceara mi se pare cea mai buna.Bineinteles ca o sa te iriti, dar, daca te duci la cosmetica te va da cu un ulei dupa epilare.O sa-ti apara niste pete rosii pe zona respectiva dar pana a doua zi o sa treaca.Iar cel putin in urmatoarele saptamanii nu o sa-ti mai creasca par, daca te faci cu crema o sa creasca mult mai repede.In timpul epilarii o sa te doara, normal, dar daca cosmeticiana are mana buna si trage repede de fasii o sa scapi repede.Bafta!

2 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Mai bine foloseste un epilator ca este mai simplu si nu este deloc dureros.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

NU ITI RECOMAND! E dureros plus ca nu e buna de nimic.O sa-ti creasca mult mai repede si mai mult.Iti recomand cu epilatorul sau pentru cei care isi permit epilare cu laser!
Sper ca te-am ajutat!winking