| elena92_2864 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea cu ceara pe maini?

8 răspunsuri:
| BellyGiggling a răspuns:

Buna elena!
Parerea mea este sa te faci cu ceara ptc. ia mai mult fir deodata si scapi de chinI don't want to see
Crema depilatoare e la fel ca bigulhappy numai ca pute f naspa:-s
Deci concluzia finala :cearahappy
Succes!

| Doloresidk a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi cu epilatoru`, pentru ca el smulge firele de par din radacina, si acestea ( firele) cresc mai rare.

| ruxi1728102 a răspuns:

Eu ma fac cu epilatorul si sunt foarte multumita, plus ca nu doare asa de tarewinking

| Ella_1816 a răspuns:

Sincer nu am incercat dar cred ca este o metoda buna

| Nowingsangel a răspuns:

Buna, Elena. Eu ma fac pe maini cu ceara de epilat si e mult mai bine, mai ales ca daca te faci cu epilatorul iti cresc multe fire sub piele si se pot infecta. Eu folosesc ceara si sunt foarte multumita. E mai putin chin decat cu epilatorul si parul se rareste si se subtiaza. Nu iti recomand DELOC big-ul sau crema depilatoare pentru ca daca te fai cu ele, parul iti creste mai des si mai gros asa ca nu ai nici un rezultat. Cu eara se va subtia pana nu vei mai avea ce sa folosesti. Pupici

| Nowingsangel a răspuns:

Ce sa epilezi * scuze

| Karinna_5223 a răspuns:

Eu pe maini ma epilez cu epilatorul... nu-mi cresc fire sub piele

| camelia24 a răspuns:

Cu epilatorul este foarte dureros. incearca mai bine cu crema de epilat.nu doare si rezista ceva timp