| Sfinnx a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea definitiva?[8 ani]Cea cu lasere, din cate am inteles.S-a epilat careva definitiv? Daca da vreau sa stiu care sunt avantajele si dezavantajele, si cate sedinte trebuie facute

2 răspunsuri:
| ana45659 a răspuns:

Un tratament complet presupune un numar de 6-12 ședințe dar nimeni nu poate garanta numărul de ședinte de care aveți nevoie! Fără să-ţi afecteaza pielea, această lumină încălzeşte doar firul de păr. Căldura coboară apoi până la rădăcina firului, pe care o distruge. Rădăcina nu mai poate produce un nou fir de păr şi este eliminată de organism în mod natural.