| overdose90 a întrebat:

Ce parere aveti despre incaltamintea cu toc inalt( cizme, botine, pantofi etc)? e ciudat sa porti pantofi cu toc inalt in timpul zilei, sau e ceva normal? o persoana cu pantofi cu tocuri inalte poate fi privita cu retinere de ceilalti?
si pentru baieti... ce parere aveti de fetele care poarta tocuri inalte(nu vulgare, doar inalte)? instiga la ceva?

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Tocurile inalte sunt super sexi si fac corpul mult mai feminin( si daca ai o problema cu inaltimea cu niste tocuri te-ai rezolvat. E perfect normal sa porti tocuri oicand doresti dar nu exagerat ( nu merg tocuri mult prea inalte in miezul zilei mai ales cand iesim la o plimbare...) Eu personal sunt dependenta de tocuri mai ales cand trebuie sa particip la evenimente mai importante ( ex. ziua cuiva, petrecere, sarbatoare, intalniri mai speciale sau chiar la o zi de lucru daca este cazul )In celelalte situati prefer un toc nu foarte inalt care se fie comod si sa imi avantajeze tinuta happy

14 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Femeie nu te face o pereche de pantofi, alte chestii "te fac femeie". In fine. Nu, nu cred ca arata rau tocurile nici pe timp de zi atata vreme cat nu sunt cu paiete si chestii de genul asta care atrag in mod deosebit atentia asupra lor. happy Daca tu te simti bine cu tocuri de 10 la ora 12 ziua, nu vad ce te-ar impiedica sa le porti. Nu prea ar trebui sa te intereseze ce zice lumea din jur happy

| cornculapte a răspuns:

De ce sa fie ciudat? E ok sa porti tocuri, mai ales daca esti putin mai scunda. Tocurile nu sunt doar pentru seara, ci pentru orice moment al zilei si pentru orice ocazie.

| Tabii. a răspuns:

Da' ce e ti se pare asa ciudat in a purta tocuri ziua? Nu ai mai vazut femei care sa poarte tocuri in timpul zilei?=]].

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Tabii.):

Sunt superbe, fetele/femeile pe tocuri, minunate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu raspunzi la un post facut acum 5 ani? wtf laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing laughing laughing laughing laughinglaughing Tare nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing, nu iti dadusei seama este?

| AandreaA a răspuns:

Dupa parerea mea tocurile sun potrivite pentru o fata/femeie. Si nu cred ca poti privi cu retinere pe cineva care poarta tocuri, pentru ca oricum la fiecare 5 minute pe strada vezi cate o femeie in tocuri asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal.eu chiar ador sa port tocuri inalte si pe parcursul unei zile.de exemplu.merg inparc.sau la un suc. e ceva care te face sa te simti intr-adevar femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece nu poarta si barbatii toc inalt daca tot ziceti ca e elegant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un creator de moda la incaltaminte ar reusi sa desfiinteze tocurile la incaltaminte femei ar trebui inscris in cartea recordurilor si premiat.Asa cum nu mai stiu cine a desfiintat corsetul, asa ar trebui desfiintate tocurile inalte, care aduc atitea suferinte fizice femeilor.Am purtat toata viata tocuri ca asa era moda si acum la 65 de ani eu si toate prietenele si cunostintele de varste apropiate avem aceleasi suferinte ale coloanei si picioareler.

| Beibiii_7454 a răspuns:

Depinde de gandirea persoanei respective, sunt femei care poarta tocuri zi de zi si nu li se pare nimic anormal si sunt unele femei care pur si simplu nu se simt confortabil si mereu simt ca sunt privite ciudat de persoanele din jur.
De-asta ajunge tara noastra cum ajunge, din cauza gandirii negativiste.

| rhadoo_3209 a răspuns:

Tocurile inalte=super sexy, o fata cu tocuri innalte e ok, nu instiga la nimic. Daca le porti in alt context, ai innebuni orice barbat.