| AAlinaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre machiaj?Va plac fetele machiate sau naturale?Spuneti si de ce.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rockart a răspuns:

Înainte makeup-ul era pentru a ascunde imperfecţiunile, acum e o imensă tâmpenie. Dacă nu te machiezi nu eşti *domnişoară*. Am 16 şi nu mă machiez şi nici nu am de gând să o fac prea curând. Fetele machiate (în general, în exces) îmi par false, par să ascundă ceva. Urâţenia? Păi, frate, dacă eşti urât poţi să-ţi pui şi flori pe cap că tot aşa eşti. Pentru mine makeup-ul e doar o mască. Şi nu consider că dacă te stropeşti sau te freci cu nişte culori pe faţă eşti mai frumoasă sau interesantă. Puţin tuş şi bye. Restul sunt mofturi şi strigăte de atenţie.

Baftă!

| mat31new a răspuns:

Mie personal imi place natural, doar la gene si la sprancene imi place sa fie negre.

| Metamorphose a răspuns:

Depinde de situatie. daca stii sa te machiezi, nu risti sa arăți ca o pițipoancă. Dar, uneori si un look mai natural iti spune multe! :* Pupicc!

| sabin89 a răspuns:

Fara par vopsit, fara bronz artificial, fara siliconi, fara, fara, fara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place machiajul, este o bariera intre tine, pielea ta si minunatul mediu " natural, curat si pur " in care traim happy.
Nu pot sa inteleg de ce ar trebui sa fiu eu naturala si sa imi incarc porii cu tot praful. Ok pot fi naturala in casa, la munte. Dar sa iesi in orasu asta in care daca iesi cu pantofi negri luciuiti si cand te intorci seara stergi praful, pas.
Ce sa mai zic de Soare? Este batran si din ce in ce mai nociv pentru tenul si pielea noastra. Si ar trebui sa folosim SPF 50 si iarna, tot anul ce mai.

Imi plac fetele machiate dar machiajul sa nu includa ceva elaborat pentru zona ochilor sau rujuri tipatoare.

| nikimportant a răspuns:

Depinde cas unele fete care daca le dai cu machiaj pe fata te speri, altele care zici cas printese si unele care sunt foarte frumoase naturale!

| Metamorphose a răspuns (pentru nikimportant):

Scuzee da eu pâna acum nu am intâlnit fete care daca s.au machiat te.ai si speriat de ele... pâna la urma pentru ce e machiaju?(că nu s.au machiat cum trebuie asta e partea a2a.)

| AAlinaaa explică (pentru Metamorphose):

Chiar nu ai intalnit fete de care sa te sperii cum sunt machiate? Eu vad la tot pasul!

| Metamorphose a răspuns (pentru AAlinaaa):

Eh nu am intâlnit. Normal că am vazut. Eu ma refeream la fetele astea care nu se stiu machia, dar care sunt etichetate drept „fete care nu au față de machiat". E o maare diferentă. Atunci cand esti aranjată ca la carte NUU CREED ca nu esti mai frumoasă. big grin

| nikimportant a răspuns (pentru Metamorphose):

Sau ca isi dau cu tone de machiaj si isi mai pun so tona de fond de ten pe fata, sa stii ca pe mine ma spersie...

| Metamorphose a răspuns (pentru nikimportant):

Până la urmă la ce le ajunge? Adică zic si eu ...la ocazii mai no. merge sa te machiezi așa un picc mai „tare" dar nu in fiecare zi. se sperie oamenii de pe stradă... fete din astea parcă acum au scăpat de la circ happy ( no ofense, respect pentru fetele care stiu ce e ăla bun simț)

| nikimportant a răspuns (pentru Metamorphose):

Dap ai dreptatewinking eu cred ca un pic de creion si rimel face totul happy

| IanRZR a răspuns:

Unor fete le sta foarte bine machiate altrora nu le sta bine machiate. Machiajul in mare parte e bun pentru femeile in varsta si mi se pare ca si inbatraneste tenul.

| RaduMarin a răspuns:

Am intalnit fete care atunci cand le saruti pe obraz te umpli de fond de ten pe buze, si nu stiu altora cum li se pare dar mie unul mi se pare extrem de scarbos sa iei cate o lingurita de fond de ten atunci cand doar saruti o amica pe obraz.
Multe chiar foarte multe gresesc la faza asta.

Dupa cum spunea cineva mai sus machiajul dupa parerea mea ar trebui folosit doar pentru a corecta micile imperfectiuni si doar pentru a da o anumita expresivitate ochilor.
Nimic mai mult.
Iar in legatura cu strugurelul de buze nici ala nu il suport... mie unul mi se pare ca are un gust total de aiurea.

| Booblees a răspuns:

Sti tu ca femeia naturala e cea mai frumoasa fie ea cu anumite defecte. O femeie machiata poate exagera ajungand ca papusile pe fata, cu fond de ten exagerat de mult si plus ca se mai vede si dunga undeva langa ureche ca nu este intins bine. Orice femeie daca isi da cu putin rimel si creion de ochi eu zic ca arata bine. Deci naturale happy Ce-i natural e bun tongue