| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ombre hair?

9 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Depinde de jocul de culori. Daca vad pe cineva cu jumatate de par rosu si jumatate roz, normal ca ma dezgusta. Mi se pare interesant, dar mult mai frumos mi se pare un par de aceeasi culoare. Eu nu mi-as fi facut niciodata ombre hair dar pur si simplu am hotarat sa nu ma mai vopsesc si am lasat parul meu sa creasca iar acum am jumatate de par saten inchis [parul meu natural] si jumatate de par maro inchis [vopsea] si arata fix ca si cand mi-as fi facut.Ce sa zic. arata bine cand parul e proaspat spalat dar cand e putin uns [prin ziua a 3-a] arata ca si cand as fi neingrijita. Ma rog, merita sa incerci, dar facut frumos, la salon.

| anonim_4396 explică (pentru BruneTTe):

Eu ma refeream la genul acesta de ombre hair cu blond si saten http://www.haircolorsideas.com/......hairstyle/ asa :).

| BruneTTe a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, banuiam la ce te referi. Eu ti-am spus doar ce am observat eu pe parul meu care arata tot asa, doar ca sunt alte culori.
Si cum ti-am spus, poti incerca la salon, acum depinde daca iti sta bine cu blond. Unele arata ca moarte [de albe ce le face blondul] altele arata bine. Numai un profesionist iti poate spune cu ce iti sta cel mai bine. Dau daca ai mai fost blonda, vopseste-te fara frica.

| anonim_4396 explică (pentru BruneTTe):

La mine e treaba ca nu am mai fost satena laughing.
Eu sunt blonda naturala si ma vopsesc de ceva ani si ideea de saten pe parul meu imi cam da palpitatii laughing.
Apropo, stiu ca suna cam ciudatel ( mai mult ), dar de unde esti? Imi pari cunoscuta straight face.

| BiuL a răspuns:

Mie imi place foarte mult. Chiar m-am gandit sa imi fac si eu. Am parul lung, saten mediu si drept, cred ca ar iesi bine. http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/05/27/trend-ombre-hair/

| faramatania a răspuns:

Mi se pare de efect,mi se pare că arată foarte bine pe păr lung.Pot fi folosite culori contrastante,sau unele mai subtile spre natural.Mi se pare un avantaj,pentru cele cu păr mai închis la culoare,şi care vor să încerce şi o nuanţă mult mai deschisă(aceasta fiind folosită spre vârfuri),iar atunci culoarea dinspre creştet, poate fi vopsită într-o culoare apropiată de cea naturală, iar(revopsirea se poate face mai rar, cca.3, 4 luni)

| anonim_4396 explică (pentru faramatania):

Aww, ai ghicit cam ce vreau sa fac laughing. Eu vreau obre hair cu nuanta mai inchisa la radacina ca sa nu se mai vada radacina urat cand creste in astia 2 ani minunati care o sa vina.

| Mirrre a răspuns:

Dragutzwinking

| problematica07 a răspuns:

Arata super bine, mai ales pentru adolescente!