| MsYourDarling a întrebat:

Ce parere aveti despre placile da par cu ionizare?
Placa de par Philips HP 8342 se poate folosi si pentru ondulat?
http://www.melarox.ro/......42-00.html
Multumesc!

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Placile de par cu ionizare ajuta la protectia parului, pe care il protejeaza mult mai mult decat o placa obisnuita.
La 156 de lei nu are ce sa fie asa prosional la placa asta. Nu te baza tu pe ionii astia ca sunt sigura ca nu face mare lucru.
Mai ales daca ai par ondulat, ti-as recomanda placa asta: http://www.remington-style.ro/......00-9.html. O am si eu si e o mica minunatie. Lasa parul drept, care si ramane drept + ca ii ofera un luciu dragut, ceea ce n-am mai intalnit la alte placi. Si nici nu costa exagerat. Poti citi si comentariile altor persoane de acolo de pe site. Vezi tu pana la urma ce cumperi.

| KellyGreen a răspuns:

Pai functia de ionizare nu ajuta la protectie, ajuta parul sa nu se electrizeze asa ca daca parul tau nu se prea electrizeaza functia de ionizare e total inutila. Nu cred ca are margini rotunjite, asa ca nu face bucle.