| LikeeChocolate a întrebat:

Ce parere aveti despre rinoplastie? Cat costa?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de fiecare clinica, spital si oras unde cauti. Preturile variaza intre 600-1500 euro. Oricum inainte de asta trebuie sa consulti un medic daca necesita aceasta operatie... Acum 6 ani rinoplastia era mai ieftina, o puteai gasi la orice clinica din Bucuresti si la 500 euro.

1 răspuns:
| maria14142 a răspuns:

Rinoplastia sau modelarea nasului este un procedeu chirurgical ce are ca scop îmbunătăţirea funcţiei sau aspectului nasului. Rinoplastia se efectuează pentru atingerea anumitor obiective estetice, pentru a reface un nas traumatizat, pentru a corecta probleme de respiraţie şi pentru intinerire (spre exemplu, un vârf de nas căzut). Când vă gândiţi la o rinoplastie este bine să luaţi toate aspectele în considerare. Trebuie să identifici exact ce nu iti place la nasul tau şi cum anume ai dori ca acesta să arate. Chiar dacă părerea familiei şi a prietenilor este importantă, tu-decizi ce anume ar trebuie îmbunătăţit.
Treebuie să fi pregătit pentru a putea răspunde întrebărilor legate de starea ta de sănătate; ar fi bine să aduci toate documentele relevante. O importanţă deosebită o au medicamentele pe care le iei, problemele de respiraţie şi alergiile care cauzează dificultăţi în respiraţie. Se va evalua cu atenţie structura internă a nasului, forma şi dimensiunea nasului, calitatea pielii.
Pretul-depinde-de-unde-faci-operatia.Nu-pot-sa-iti-dau-un-pret-aproximativ! Parere-mea-e-c-fiecare-face-ce-vrea, nu-pot-sa-decid-pentru-altcineva!