| Larisaaaaaaaaaa2047 a întrebat:

Ce parere aveti despre tratamentul cu cheratină?
DA/NU (ARGUMENTE)

2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu recomand.
Pe moment o să ai impresia că ai făcut un bine părului tău, însă ulterior o să îti dai seama că l-ai distrus.
Iti atasez un material mai explicit:
https://youtu.be/LvL_8mRQpQo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ai vrut să spui keratină. Dacă la asta te-ai referit să știi că este foarte foarte scump mai ales pentru o perioadă de doar 6 luni! Și dacă persoana care îți aplică tratamentul nu se pricepe sau mai rău este la început este posibil să-ți ardă părul mai tare decât probabil este deja ars.
Îți recomand o mască de păr din Ulei de cocos
Maioneză
Gălbenuș
Ulei de măsline
Lași pentru 30 de minute pe păr apoi îl speli ca de obicei. Și îți mai recomand să aplici masca înaintea șamponului atunci când te speli.te va ajuta foarte mult.