| Dyia67 a întrebat:

Ce pot folosi înainte de epilare cu epilator sa nu mai simt durere?

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Apa aproape înghețată
Sau geluri din astea pentru durere de coloana vertebrala
Sau xirină
Sau dentocalmin
Sau arsenic
Ceva pastile de opiu pe care le obții in mod legal de la neurolog sau de la psihiatru convingi că ai probleme hipersensibilitate
Sau exista ultrasunete care omoară din nervii de la suprafață mai arde din ei cu inducție electromagnetică și scade sensibilitatea.

| RxTx a răspuns:

Poți să te epilezi și cu crema și nu te mai stresezi.acum au evoluat atât de mult cremele epilatoare în cât nici nu mai miros urat

Și nici nu costa mult gen 30 lei și îți ajunge sa te epilezi de 10 ori

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nimic sa iei ca sa nu te mai doara epilatul.
Daca nu suporti durerea la epilat cu aparatul electric, incearca la un cabinet cosmetic sa te epilezi cu ceara calda, sau cumpara crema epilatoare si fa-te singura acasa.

In ultima instanta, daca nu suporti nimci din ce am enumerat mai sus, apelezi la ras/barbierit cu: big-ul, aparatul de ras sau masina de ras.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ballantine's.

| alina2k18 a răspuns:

Un Nurofen cu 15minute inainte sau 30ml de whiskeywinking

| sparklingqueen a răspuns:

Cuburi de geaca sau apa rece

| vreauraspunsurimkm a răspuns:

Ingheti bine zona