| Isabellpink a întrebat:

Ce produs pentru accelerarea cresterii parului stiti? Inafara de ulei de ricin.

Răspuns Câştigător
| MirunaMira9 a răspuns:

Buna! Uite eu iti spun sa folosesti:
Sampon pe baza de petrol. Il gasesti la farmacii sub numele de "Petrol Hahn ".
Vezi produsele de la Vichy (Aminexil). Cu toate ca nu face sa-ti creasca parul, macar stii ca nu iti mai cade.
Sunt cateva tratamente super bune de la beuty & sience sub forma de fiole.
Serurile Nanogaine de la Nanogen stimuleaza exceptional cresterea parului si regenerarea acestuia.
Gama Nanogen, pe care am vazut-o prima data la Romexpo, la Cosmetic beauty hair, este extraordinara.
REVALID -SHAMPOO (o data pe saptamana) + REVALID FIOLE (cate o fiola la 3 zile) + VITAMINE CENTRUM (una / zi timp de minim 3 luni) REZULTAT : REGENERARE, INGROSAREA FIRULUI SCALPULUI SI OUT CU MATREATA.
Vitamine cu siliciu. Se pare ca e foarte bun pentru cresterea parului si a unghiilor.
Phytocyane de la Phytology si mi se pare foarte bun.
Sau daca vrei sa citesti acest articol...
http://amelie.ro/beauty_queen/cresterea-parului
Sper ca te-am ajutat funda?

3 răspunsuri:
| xxxdelyaxxx a răspuns:

Nu iti trebuie nimic ca sa iti creasca parul trebuie dur sa i grija de el sa alegi un balsam hidratant si sa il impletesti si sa il tii mereu in coada

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.Ulei de masline, si zeama de lamaie.

| Matilde_7899 a răspuns:

Incearca sa folosesti cat mai putin lacul fixativ etc. Limpezeste-ti parul cu apa cat se poate de rece. Nu are efect imediat, dar functioneaza