| MariaaCdr a întrebat:

Ce produse, sampon, balsam sau na..stiti pentru cresterea parului care chiar dau rezultate si pentru a sta mai drept? Eu am parul pana la umeri iar la spate este mai scurt, il intind cu placa pe urma cum ies afara fie ca soare sau ploaie mi se reface cum era. Am tot schimbat la placi ba Remington, ba rowenta ..nu mai stiu ce sa folosesc. Daca stiti o placa buna cu adevarat spune-mi si mie. FUNDA

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Eu folosesc șampon pentru creșterea parului de la Favisan și chiar mi-a crescut mai mult, dar nu te aștepta la minuni, aceste produse pot accelera cu maxim 1 cm pe luna.
Pt îndreptare sincer nu cred ca vei găsi. Dacă ai firul de par gros singurele lucruri pe care le poți face sunt: placa, tratamentul cu keratina, decolorarea pentru ca subțiază firul de par. Exact așa aveam și eu, îl îndreptam dimineața șuvița cu șuvița și când veneam de la școala era la loc ondulat.

| MariaaCdr explică (pentru Bondarel99):

Da, ştiu că nu mă pot aştepta la minuni. Am un fir gros ce tinde spre ondulat şi creţ deci... e cam de muncă cu părul meu laughing. Şi da m-am decolorat acum 2 3 luni şi să ştii că 2 săptămâni îmi stădea drept drept după ce l întindeam. dar săracul de el era distrus big grinlaughing) mulţumesc pentru sfat pup!

8 răspunsuri:
| suntsuper a răspuns:

O sa incerc sa zic pe scurt:
sampon pentru par vopsit de la Wella sau Londa. balsam la fel. produsele pentru par vopsit sunt mai "hranitoare" si parul ondulat/cret are nevoie de foarte foarte multa hidratare, fiind mult mai uscat.
ulei de par Londa Professional Velvet Oil, ia cel profesional de pe eMAG il gasesti, nu cel normal.
foloseste-l amestecat cu o masca de par tot de la brand-urile astea 2. il poti folosi si pe parul deja intins cu placa, dai de cateva ori in mana si apoi il intinzi cu mana prin par
Remington si rowenta nu sunt marci profesionale pentru hairstyling, degeaba au reputatia asta atat de buna, sunt ok, dar nu foarte bune. iti recomand de la BaByliss, eventual cea Nano Titanium...eu am una de la BaByliss, nu stiu exact modelul, un sfat pe care pot sa ti-l dau si cu care mergi la sigur ar fi sa cheltui foarte multi bani in placa de par. altfel poti incerca oricate placi vrei, dar nu vei obtine rezultatele dorite

acum intinsul: inainte sa te dai cu placa intinde parul cu o perie+uscator: treci peria prin el si tii uscatorul pe perie. o sa vezi ca ti se intinde pana si prin metoda asta, si cand vei da cu placa va fi mai usor de intins.
nu folosi placa pe par umed, cred ca stii deja

produsele care ti le-am zis asa costa mult, si pe langa asta trebuie sa stii cum sa le folosesti. cea mai ok varianta ar fi sa te duci la intins la salon, persoanele de acolo au mana formata si crede-ma ca vei vedea ca iti dureaza parul mult mai mult
succes. daca mai ai alte nelamuriri ma poti intreba.

| suntsuper a răspuns (pentru suntsuper):

Inca ceva, eu dau intre 60 si 80 de lei la salon la cateva luni pentru cand imi face un tratament si atunci mi-l si intinde, mi-a zis ca 2 saptamani il pot tine asa, si chiar asa e, sta LA FEL de drept. dar pentru mine nu e deloc o problema ca stau cu el asa 2 saptamani, mi se unge parul foarte foarte greu. se vede cu mult diferenta fata de cand mi-l intind singura si dureaza maxim cateva zile, ca trebuie sa dau iar cu placa
merita toti banii, investeste-ti alocatia(daca ai) in asta, si nu in alte prostii.

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, pot sa iti recomand placa de par CHI G2, o folosesc de ceva timp si sunt extrem de multumita de ea, o poti gasi aici: https://www.beautyoneshop.ro/......-1237.html

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Buna, asa este parul tau, presupun ca e unul poros si cu tendinta de ondulare hai sa iti spun ceva, nici un fel de sampon nu accelereaza cresterea parului, te sfătuiesc sa folosesti balsam dupa fiecare spalare, eu am parul cret, si la fel cand il intind la umezeala se elecrizeaza si se face bufant, eu am o perie rotativa de la babyliss, daca te intereseaza iti voi da un link, da un rezultat muuuult mai bun si pe deasupra nu distruge parul, numai biiineee❤❤

| MariaaCdr explică (pentru AndreeaDeea2):

Mulţumesc mult, da am un păr imposibil... mă tot străduiesc cu el şi nu am efecte pozitive mai ales la spate că este mai scurt. laughing numai bine şi ţie te pup ❤❤

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Iar daca ai vrea sa nu il mai întinzi, dupa baie, il poti scutura foooarttee bine, dar sa aiba o cantitate destul de mare de apa cat sa curga din par, feonului ii atasezi difuzorul, discul acela, lasi capul pe fata si prinzi parul in el, te sfătuiesc sa nu il misti ca sa nu ai un par cu aspect pufos si bufant

| Carmensita275 a răspuns:

Daca vrei sa iti creasca parul poti incerca ulei de nuca, il gasesti la magazine naturiste.pentru parul drept poti incerca fixativ...