| mariachelaru10 a întrebat:

Ce putem folosi pentru a ne bronza mai repede (menționez ca am pielea foarte alba)...Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu te bronzezi sa nu stai la Soare. E dur, stiu, dar asta e singura concluzie rezonabila si sanatoasa.

| Sophieka a răspuns:

Nu grabii procesul bronzarii.

Mergi odata la cateva zile la plaja / sau in gradina ta (daca stai la casa cu, curte si nu te vede nimeni) si usor usor vei capata culoare.

| Vântulalb a răspuns:

Soarele si doar soarele.
Mai repede sau mai greu, depinde de pigmentul pielii tale. Dar daca acum la sfarsitul verii ai pielea alba, se pare ca nu ai pigment deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Autobronzante.
https://www.bing.com/......ps?/search

| Andresso a răspuns:

Si mie care imi plac fetele nebronzate... mai rar găsești.

| Hypefox a răspuns:

Mergi la plaja între orele 9 și 12 dimineața, și de la 3jum-4 pana la 6-7 seara și se prinde bronzul. Între timp pune apa pe tine, puneți apa într-un bidonaa sa l ai lângă tine și frecvent sa aplici pe piele, schimba pozițiile ca să te prindă peste tot și cam atât. Nu folosi creme și din astea. Doar crema de protecție dacă stai la plaja la orele de vârf adică de la 12 la 4 ca este soarele puternic, dar nu uita sa ai o bascuta sau prosop ud sa ți pui pe cap sa nu faci insolație. Dar pentru tine fiindcă ești alba, nu e recomandat pentru orele de vârf. Dacă chiar și asa ai pielea extrem de roșie și te ustura poți face pauza 1-2 zile, nu ți freca pielea cu buretele și folosește gel de dus iar mai ales, după dus, fiindcă pielea îți este deshidratata de la soare, pune multă crema pe toată suprafață corpului, Nivea, dove, sau ceva din farmacie. Și fa asa pe toată perioada verii și o sa ai bronz top. Dar crema de hidratare după ce ajungi acasă de la plaja, este tot ceea ce face bronzul perfect. Asta este modalitatea italiencelor de au un bronz perfect și piele strălucitoare, fina.

| Fabianaa a răspuns:

Stai la soare(mai de dimineață, atunci e soarele mai puternic, între orele 11-13) sau folosește autobronzant.

| yooshi a răspuns:

Cel mai sanatos, lotiune autobronzanta.(recomand ziaja)
Soarele este cancerigen si e o prima cauza a aparitiei imbatranirii premature si a ridurilor.Bronzatul este o modalitate de aparare a pielii impotriva soarelui.