| Special_girl a întrebat:

Ce remedii naturiste stiti impotriva cosurilor?

Răspuns Câştigător
| medgirl a răspuns:

Eu folosesc "Pure skin perfect pore lotion purify" de la oriflame, incearca si tu, te asigur ca ajuta!

7 răspunsuri:
| denisa20 a răspuns:

Zeama de la lamaie. O aplici pe cos atunci cand apare.

| lollitha a răspuns:

Pai eu folosesc o crema antiacneicawinking elitroacnol
sincer iti spun:
mi-am dat o data pe fata si in 2 zile mi-au disparut
sau uscat
si nu e scumpahappy pana in 20 lei

| maduts a răspuns:

Impotriva cosurilor este folosit ceaiul de galbenele amestecat cu 1-2 linguri de miere, te dai seara inainte de culcare
2. fa o pasta din zeama de lamaie si praf de scortisoara si aplic`o zilnic pe portiunea cu probleme, las`o sa actioneze cateva ore, dupa care inlaturati-o de pe fata cu apa calduta.
3. Poti taia felii castravete si sa-l aplici pe cosuri.

sper ca te-am ajutat big grin

| DeniiiD a răspuns:

Poti sa-ti faci o masca de ou de prepelita sau gaina cu miere pe care o aplici pe fata timp de 20 de min
Sau o baie de aburi si apoi le storci repede happy

| Asyrii a răspuns:

Eu folosesc o crema de la avon anti cosuri si pentru mine functioneaza dar unele persoane au pielea diferita... Dar incearca sa te speli des pe fata cu sapun(de preferat solid) si poti sa te dai cand ai fata umeda cu faina de porumb si freci...

| ToXicLoVe_2464 a răspuns:

Buna:* Poti folosi ceai de musetel, inainte sa-l aplici fata trebuie sa fie curata, apoi daca ai disc demachiant in inmoi in ceaiul de musetel si apoi aplici pe fata si stai cu el cam 30-60 de minute sau poti folosi zeama de la o lamaie, apoi pui cateva felii de castravete in locurile cu probleme.La final te clatesti cu apa calduta.

Take care!:*:*:

| oana_5641 a răspuns:

Cu aspirina si iaurt sa miere