| AndreeaAd16 a întrebat:

Ce rimel, tus, parfum, fond de ten, luciu de buze, farduri etc. de la avon recomandati?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Rimel absolut toate. Farduri cele cu 4 culori nu-mi amintesc numele. Fond de ten cel cu efect calmant sau extra lasting, luciu de buze Ultra Shine sau ruj absolut toate deoarece sunt super cremoase.Pus cel stilou e super si parfum am o colectie de 20 de parfumuri de la avon deci aproape toate sunt foarte faine. Evita cele cu trandafir, miros oribil.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Nu prea sunt fana avon, rimel il folosesc pe supershock max, imi place ca e rezisten la apa si face genele destul de mari, eu folosesc tus lichid de la kallos, mi se pare foarte bun si costa doar 9 lei, fond de ten nu folosesc, chiar daca am 22 de ani, folosesc bb cream de la garnier, in loc de luciu de buze folosesc balsam de buze ( urasc sa mi se lipseasca buzele de la luciu, am impresia ca toate gazele trageau la buzele mele cand foloseam un luciu), si, nu folosec farduri sau alte lucru pe fata mea, prefer sa fiu naturala si sa las pielea sa respire, iar parfum, imi place foarte mult little black dress, parca da o nota de feminitate, il ador, si si-a cumparat mama un parfum de la avon parisian chic care miroase frumos si imi place. eu mai folosesc pe langa parfum si sprayul de corp de la naturals, avon, m-am obisnuit cu el happy.

| Sara2 a răspuns:

Rimelurile si tusurile nu sunt bune (mie nu imi plac cele de la avon, folosesc miss sporty) parfumurile little black dress si perceive sunt cele mai ok de la avon, luciu de buze plump pout acela cu menta, e super, iar fardurile nu stiu ca nu am incercat niciodata avon

| Loryb a răspuns:

Este greu de raspuns la o intrebare atat de generala. Eu folosesc produse de la branduri diferite. Folosesc fardurile, rimelurile, cremele de la Avon pentru ca sunt acceptabile ca pret, sunt de buna calitate (fardurile, rimelurile) si in plus, sunt produse care au valabilitate redusa (un rimel de la orice firma il ai, nu este recomandat sa-l folosesti mai mult de 3 luni de la deschidere). Orice ai alege, Avon sau alta firma, trebuie in primul rand sa te evaluezi: de exemplu ten (gras, sensibil, mixt), sa iti faci un inventar al produselor de care ai nevoie: exemplu: rimel (rezistent la apa, gene intoarse) si sa te informezi, sa citesti instructiunile si sa le testezi pe propria piele si abia atunci vei fi sigura ca ai facut alegerile potrivite si corecte. Eu sper ca blogul despre produse Avon, te va ajuta sa te informezi in legatura cu produsele Avon, daca ai nelamuriri, scrie-ne: http://produse-avon.blogspot.ro/

| Andreea11989 a răspuns:

Iti recomand sa incerci produsele de la Paese: https://www.paese.ro/

| BeautyOfWeb a răspuns:

Iti recomand sa nu iti cumperi de la avon.

| feli20 a răspuns:

Tus,fond de ten si luciu de buze de la gama extra lasting. Parfum sensuelle.

| TatianaFlorina a răspuns:

Eu de la Avon imi iau fondul de ten calmand este foarte bun...Tus nu am luat pana acum ..si rimel momentan il am pe cel super extend.