| anutzu97 a întrebat:

Iti place sa de machezi?
Iti dai cu farduri, rimel, luciu de buze, pudra de ten etc?

29 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Cand am o intalnire de afaceri mai importanta ma fardez, in rest folosesc doar rimel si ruj de buze, fond de ten nu am folosit decat o data in viata si atunci pentru o filmare.Imi place sa fiu cat mai naturala, atunci cand folosesc fardurile de ochi le folosesc cat mai putin, doar sa dea o tenta de schimbare.

| Marii a răspuns:

Nu prea imi place sa ma machiez. Folosesc doar rimel si ceva pentru buze.

| crisS a răspuns:

Da, normal ca imi place, dar de obicei in zilele obisnuite ( cand nu am evenimente importante ) folosesc creion rimel si luciu de buzebatting eyelashes

| YLLL a răspuns:

Creion de ochi si luciu de buzebatting eyelashes
:X

:*u?

| danutza a răspuns:

Poi da ...asta defineste femeialaughing
is curioasa daca rasp si baietii la intrebarea asta rolling on the floor

| Silvia a răspuns:

Da, probabil ca oricarei fete big grin

| Gabry a răspuns:

Da.fond de ten, rimel, creion negru si luciu de buze

| inna a răspuns:

Folosesc fond de ten, gloss, dermatograf.

| Bianca_4346 a răspuns:

Pudra, rimel.creion si luciu... pudra doar uneori...

| dulcika a răspuns:

Poi..normal ca da pentru ca machiajurile nu trebuie sa lipsesca din trusa unei fete..eu nu ma dau cu fond de ten si mai rar cu fardurihappy

| vykkusor a răspuns:

Da imi place foarte mult sa ma machiez:creion de ochi, rimel, fond de ten uneori si luci de buze, iar in final machiajul e chiar tare cool.

| YepIsSuspended a răspuns:

Ruj\luciu buze si atat am o fata frumoasa si nu vreau sa o strikhee hee

| MisterDariusBoy a răspuns:

Fond de ten ft putin si doar uneori...rimel tot timpul! si dermatograf + ir de buze putin colorat care numi lipseste niciodata

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Da. Fond de ten, creion negru de ochi si luciu de buzetongue
P. S: Rimel nu mai folosesc pentru.ca incepusem sa am probleme cu vederea din cauza luitongue

| shishilik a răspuns:

Inainte foloseam fond de ten exagerat, apoi m-am lasat pagubasa, ca nu se vedea nicio diferenta. Cum am lasat fondu de ten, fata mi-a devenit mai frumoasa, cosuri mai putine, si e mai natural. Creion negru, desi imi place(sunt mai emo, ca stil), nu mai folosesc. Acum combin fardurile, culori cat mai pale, si cat mai diverse(lucrez cu copii, si ii atrage). Sunt dependenta de strugurel cu perle:X si rimelbig grin

| margaritar a răspuns:

Da imi place... uneori putin rimel, luciu si putina pudra...alteori nimic (naturala) dar tot timpul sprancenele pensate si vopsite frumos...
cand am o ocazie mai speciala...stam altfel de vbwinking se schimba total lucrurilewinking scot in evidenta tot ce e frumoshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farduri nu.
cateodata fond de ten si aproape mereu rimel si glossbatting eyelashes
tu?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea imi place...sincer...crd k e mult mai bine sa fii naturala

bine... uneori e chiar necesarhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu :-| doar creion negru pentru ochi si rimel tot negru :-| fard in nici un caz poate putin glos de buze dar rar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc dermatograf, rimel, ruj si luciu de buze si cam rar fond de ten si anticearcan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt o fană a machiajului.
Întotdeauna aplic un machiaj în funcție de locul unde merg, ținută vestimentară, dacă este zi sau noapte, serviciu sau club de noapte, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farduri nu prea folosesc rar cand ma dau cu ele luciu de buze mereu mai ma dau si cu creion de ochi si rimel da nu prea mult imi place mai mult sa fiu naturala pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff eu fol mereu fond de ten rimel creion si gloss.Nu ies din casa daca nu's machiata.Normal.o fata trebuie sa sa ingrijeasca e o munk sa te mentii frum. Nu'i asa?

| ubitzika a răspuns:

Poi da imi place

fard... nu

rimel... da

luciu de buze... da

fond de ten...ma dadeam inainte pana cand am auzit ca se poate face cancer de piele de atata fond de ten (cum a facut si cream) fetelor daca vaplace sa va dati cu fond de ten sa va dati cat mai putin sa nu patiti ceva va pup p toate avezti grija d voi:*

| user-tpu_2561 a răspuns:

Imi place sa ma machiez...
Dar nu foarte extravagant...
Luciu de buze. Pudra de ten.

| anutzu97 explică:

Eu folosesc rimel, luciu de buze cam mereu

| dary a răspuns:

Normal ca imi place!
oricarei fete care ca ii place sa se macheze...

eu mamachiez cu luciu de buzde si creion negru...
cateodata si rimel...

pudra de ten nu...

| anonima_6607 a răspuns:

Da imi place sa ma machiez cand merg la un eveniment...cu luciu de buze ma dau mereu, dar cu farduri, rimel, pudra foarte rar...happyhappyhappy