| Roxx_Roxy_1999 a întrebat:

Ce rujuri mate sunt mai bune? Cele de la NYX sau cele de la Boys'n berries? As vrea sa stiu parerea cuiva care stie sau a incercat...cu plusuri si minusuri, va rog mult! ❤

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Păi depinde la ce rujuri de la NYX te referi și ce așteptări ai de la ele. Nyx liquid suede nu îmi plac, se „brânzesc" pe buze și sunt lipicioase. Soft matte lip cream au o textură ca de mousse, sunt foarte lejere pe buze, însă se usucă greu, iar la nuanțele închise este nevoie de două straturi și/sau de un creion aplicat înainte. La cele din gama lingerie, situația se mai schimbă puțin: au o textură foarte plăcută la aplicare, foarte cremoasă, se usucă repede pe buze, se întind uniform(nuanțele mai închise, la cele deschise am înțeles că se aplică în pete), însă usucă puțin buzele. Dacă ar fi să aleg dintre toate astea de la nyx, l-aș alege pe ultimul.
Boys'n berries sunt extrem de lejere, le simți abia după câteva ore când încep să ți se usuce buzele(e ceva normal la un ruj lichid mat). Sunt foarte pigmentate, nu mă deranjează când le port(cum mi se întâmplă cu sleek, de parcă aș avea ciment pe buze), se întind frumos, însă am observat și la astea o problemă la o nuanță închisă(voodoo), că trebuie aplicat în 2 straturi, altfel se vede „în pete", adică pe anumite porțiuni mai închis, iar pe altele mai deschis.
Per total, prefer boys'n berries. Cică ar fi și mai bune cele de la golden rose, dar eu una nu mă pot pronunța, pentru că nu am folosit. Prețul e tot pe acolo, cam 30 de lei.

| Roxx_Roxy_1999 explică (pentru anamariarot):

La nyx ma uitam la lingerie si cele solide din gama matte lipstick. Vreau sa reziste mult pe buze si un aspect natural... apoi am auzit ca si cele de la boys'n berries ar fi bune si m-am gandit si la cele de la sleek dar ai spus ca se simt nasol laughing acum nu stiu...

| anamariarot a răspuns (pentru Roxx_Roxy_1999):

Cele solide nu o să aibă aspectul acela de mat perfect. Sunt mate, dar nu atât de mate precum cele lichide, iar aspect natural... nu prea laughing. Adică se vede că porți ruj, mai ales că sunt pigmentate, dar sunt frumoase oricum. Dacă ai vreun magazin Kendra în apropiere, le poți testa(nu pe buze!)

| Roxx_Roxy_1999 explică (pentru anamariarot):

Multumesc mult! ❤

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu sa stii ca le recomand si pe astea :
http://ladys.ro/......-3450.html
Am vreo 5 nuante din gama asta si sunt super multumita. Persista destul de bine pe buze pentru pretul lor, au un miros asa traditional de ruj, `ambalajul` e foarte finut si elegant, culorile sunt destul de frumoase (cel putin ce am incercat eu pana acum)
Dar ca sa-ti raspund si la intrebarea ta: nyx.

| Mardare_Irina_1981 a răspuns:

Cele de la Boys'n Berries sunt geniale. Am vazut ca multi makeup artisti le folosesc.