| Anaid69 a întrebat:

Ce sa fac, am parul foarte distrus de la placa, recent am inceput sa folosesc o protectie terminca pentru el si sa ii acord mai multa atentie. Vreau sa imi spuneti unde gasesc produse de la kerastase? Inafara de saloane sau online. Multmesc! Sau daca stiti vreun tratament pentru par imi puteti sugera si altceva big grin Multumesc

3 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Stiu un magazin de unde ţi-ai putea cumpără o perucă frumoasă.

| xAliya a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta in primul rand tunde un pic din varfurile despicate pentru a se putea regenera parul.In al doilea rand odata pe saptamana foloseste dupa samponare o masca hidratanda(balsamul e apa de ploaie in cazul unui par foarte degradat) ce am incercat eu si mi a placut Masca de la Wella din Gama Rich iar de la Kerastase Masca Nutri-Thermique pe ea scriesa o lasi sa actioneze 5 minute insa eu incercam sa o las macar 10. M a m-ai ajutat mult in regenerarea parului si recapatarea luciului masca cu ulei de cocos(Gasesti la plafar sau cel mai simplu intr un magazin online). Odata pe saptamana imi aplic o masca din 1 lingura ulei de cocos, 2 lingurite de ulei de avocado si 2 lingurite de ulei de macadamia si o las peste noapte sa actioneze(imi pun o casca de dus si un prosop) o sa vezi ca masca asta hidrateaza in profunzime si daca esti consecventa parul se va regenera rapid.De asemenea incearca sa renunti la placa iar daca il usuci cu uscatorul de par usuca l cu aer rece(pentru a nu l deteriora si mai tare). Poti folosi si un ulei de par iti recomand Kerastase Elixir Ultime(e leave in) dar ai grija la cantitatea pe care o aplici pe par e necesar foarte putin. Daca esti din Bucuresti produse kerastase gasesti la Diva Beauty Studio se afla in zona Dorobanti salonul pe strada George Calinescu numarul 13, de asemenea un timp erau si in Carrefour Orhideea produse Kerastase.

| Anaid69 explică:

Esti jalnic!