| 123321998896768 a întrebat:

Ce sa fac ca adorm mai repede uneori nu pot adormi nici intr-o ora! ajutor! funda!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce activități ai peste zi de nu adormi?
Bea un ceai de tei înainte de culcare sau un pahar de lapte dulce.
Somn ușor!
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Daca nu iti ie somn si o sa te uiti la 0tv o sa inebunesti

| Roxy_9585 a răspuns:

Daca iti spui rugaciune, si apoi deschizi televizorul si dai pe Otv pe Dan Diaconescu, sigur o sa adormi ca o sa te plictiseasca emisiunea.

| missGirlDeea a răspuns:

Tot am asa problema.((

| TheLocaKid a răspuns:

Somnifere, fetit`o kiss. Sa vezi cum dormiii!

| colorfulcupcake a răspuns:

Numeri oile laughing)))))) pai..si eu am insomnii si am auzit ca sunt niste pastile, dar eu prefer sa inchid televizorul si ma gandesc la ziua de maine, la momente frumoase si. adorm.

| NothingImportant200 a răspuns:

Bea o cana cu lapte cald sau fa ceva obositor in timpul zilei : mergi pe jos 2 km, mergi mult cu rolele, cu bicicleta...

| Tiberiu4 a răspuns:

Poii iti zic eu cum pui capu pe perna te uiti putin la tv si incet incet ti se inchid ochii daca nu inchizi tv stai cu ochii inchisi si te gandesti la ce vrei tu in 10 min estii adormitaa iti spun eu funda?:*

| Filip23 a răspuns:

Te scoli mai dimineata. Daca te trezesti pe la 10 e normal sa nu adormi. Insa somnul dintre orele 22-24 e f important pentru regenerarea unor tipuri de celule. Eu nu pot sa dorm cand sunt tulburat de unele problema de servici care ma obsedeaza. Am observat ca ma ajuta daca spun repetitiv 2 psalmi pe care ii stiu pe de rost mai demult. Cand e mai grav iau Hypnogen pe la 10 seara, insa nu e indicat daca nu ai intr-adevar niste probleme.

| Mela1000 a răspuns (pentru Filip23):

Imi trimiți in privat aia doi psalmi? happy

| WeaponGirl a răspuns:

Recomand ceaiul de tei e foarte bun pentru insomnii si bineinteles activitate fizica sa fii mai obosit/a

| biu303 a răspuns:

Poti lua somnifere