| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu transpir?In fiecare seara ma spal si ma dau antiperspirant care e pe "24 ore", dar chiar in pat transpir.La scoala transpir mai tare nu vreau sa miroase urit de la mine si sa nu mai vorbeasca nimeni cu mine.Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Vezi ca e un deodorant Deo Maxim se numeste e destul de scump cam 70 RON, ma rog era, nu mai stiu acum cat e. Il gasesti pe site-ul www.bluebridge.ro.
La mine functioneaza foarte bine dar chestia e ca e posibil ca dupa cateva saptamani sa te manance pielea la subrat. Eu unu suportam. Mancarimea era temporara si nu permanenta.
Si vezi ca mai sunt la Vichi niste deodorante si creme antitranspiratie mai ieftine 30 40 RON dar nu stiu cat de bune sunt, nu le-am incercat. Bafta!

| BiuL a răspuns:

In adolescenta e normal sa transpiri mai tare din cauza hormonilor. Daca antiperspirantele nu te ajuta, fa o vizita medicului. Sunt si tot felul de solutii naturiste, ceaiuri facute din plante care se folosesc dar nu stiu daca ajuta...

| LAdyAntebellum a răspuns:

Pai incearca sa te speli cat mai des.
si seara si si dimineata. daca dimineata cumva nu ai timp, incearca sa te speli macar la subrat sau foloseste servetele umede. oricum nu folosi antiperspirantul daca nu te'ai spalat inainte pentru ca transpiratia si mirosul de la antiperspirant, o sa dea un rezultat si mai rau.
Sper sa-ti rezolvi problema, si sa nu mai ai probleme.

| toxik a răspuns:

Si colega mea are cam aceiasi problema.Transpira tot timpu si foarte des.atat la subrat cat si pe maini si peste tot corpul.probabil suferi de o anume boala.incearca sa-ti faci analize, iar daca ai ceva trateaza-te sa nu se agraveze mai tarziu.

| Furnicutza a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......irant.html
Uite aici un produs care este foarte bun.Am o prietena care avea aceeasi problema.Se da 1 pe saptamana si e mai ok.Chiar mult mai ok.Te tine cam 3 luni.Succes.

| OupS a răspuns:

Probabil asa este corpul tau si elimina ff multe toxine.

| CrImmE a răspuns:

Cum a spus si OupS, corpul tau elimina foarte multe toxine... de aceea transpiri foarte des.

| ELENUS1981 a răspuns:

Foloseste perspirex antiperspirant cel mai bun de pe piata.Eu l-am vazut pe okazii la cel mai mic pret din tara: http://magazine.okazii.ro/newbestsuperstore2012/perspirex