| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa numai mi se ingrase parul.la 2 zile uneori 3 mi se ingrasa parul, pana acum nu aveam problema asta acum am tot schimbat samponul si nu'si mai revine, apropo am renuntat la balsam. Ce pot face? Fundita :X

Răspuns Câştigător
| styl33 a răspuns:

Ingrasarea parului provine din interior nu are nici o legatura cu exteriorul,este sebum in exces,nu are legatura samponul dar totusi sa simti mai mult fresh poti folosiun sampon cu mentol si citrus,balsamul nu trebuie sa nu il mai utilizezi dar trebuie sa nu il aplici pe radacina,am vazut o recomandare de a ti face permanent, dar trebuie sa stii ca orice solutie de permanent deterioreaza parul, in plus o sa iti dea volum la par si o sa ai nevoie de placa in fiecare zi

7 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Incearca sampon de la Favisan, e f bun, intra pe www.favisan.ro si il poti comanda prin posta sau il gasesti la farmaciile naturiste.

| anonimgl a răspuns:

Spala-te cu sampon de la Garnier si ca balsam foloseste placenta pentru par si aplica doar pe varfuri. Daca aplici balsam si pe radacini o sa se ingrase si mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un permanent de VOLUM. Solutia de permanent si neutralizatorul absorb foarte bine sebumul. Dupa 3 luni repeta operatiunea doar pe radacina. O sa te ajute mult.

| Ex3MpL3 a răspuns:

Poate e de la varsta (pubertatea) asa patesc si eu dar ma spal de 2-3 ori pe saptamana

| Ex3MpL3 a răspuns:

Cred ca este de la varsta (pubertatea) spala-te mai des

| AlexandraCr a răspuns (pentru Ex3MpL3):

Si eu tot de 2-3 ori pe saptamana dar cum am mai sp peste 2 zile e la fel, si e enervant crying(

| AlexandraCr a răspuns:

Si eu tot de 2-3 ori pe saptamana dar chestia e k ma enerveaza k e la fel peste 2zile