| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci daca te plictisesti

154 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu daca ma plictisesc ori citesc o carte (pentru ca imi place mult sa citesc) ori ma duc sa ma plimb cu prietenele mele, ori stau pe TPU happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata o limba straina sau un limbaj de programare.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Citesti, mergi la un film, la teatru, intri pe TPU...

| MisterKat a răspuns:

Cauti sa faci ceva interesant happy Mergi cu prieteni in oras, sau iti iei catelu' si te plimbi cu el in parc in oraswinking sau mergi la cinema, sau inchiriezi un film si iti chemi toti prietenii sau vecinii happy

| dulshe a răspuns:

Pai asta incerc sa aflu si eu:-s

| Innovation a răspuns:

Ce naiba sa faci, te duci in mijlocul camerei te iei de fund si sari in sus laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu am timp sa ma plicti! Cuvinte incrucisate, muzica, lectura, bicicleta, miscari de dezmortire, un capucino, etc...

| emilica95 a răspuns:

De obicei plictiseala vine seara si atunci nu ai unde sa iti scoti cainle, nu ai cu cine sa joci table, sa iesi cu prietenele alea alea... cand te plictisesti gandeste'te la ceva ce nu ai mai facut de mult si fa acel lucru.

| Flaviius87 a răspuns:

Eu cand ma plictisesc, incep sa scriu intamplari pe blogul meu : http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/

| FlorinaRuby a răspuns:

Eu am un caine; x
atunci cand ma plictisesc ma joc cu el sau il scot afarahappy
sau fac lucruri prostesti cu ar fi:
-repet tot ce aud
-ma tarai pe jos ca sa vad totul din perspectiva unui caine
-dansez

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Eu odata la scoala m-am plictisit in ora sh am cerut la prof voie la baie. Am fost in debaraua femeii de serviciu sh i-am furat matura laughing Alergam cu ea prin curte :-J

| Anastasiaa a răspuns:

Dar vai, ai putea sa cauti pe google nu mai astepta la raspunsuri laughing)

| VladDu a răspuns:

Joci table

| SayCheesexD a răspuns:

Eu odata...Am facut un ceai...Si eram singura acasa! Ma plictiseam si am vrut sa ma distrez asa ca am pus cacao in ceai si am pus sare si ce mi-a venit in mana si cand l`am gustat era ceva de genu `am baut coniac cu suc de lamaie si zahar?!`

Si m`am ras de nu am mai putut laughing

Dupa aceea cand eram tot singura acasa mi-a venit ideea sa ma machiez dar sa ma fac tiganka si asta am facut! Am incercat sa scot tampeniile in evidentza laughing si am murit de ras cand am vazut cum arat laughing

Am facut baie si dupa aceea m`am dichisit cu tot felul de masti de fata, creme, tratamente si seruri :X si chiar am avut un timp destul de bun :X

Am inchis si stins lumina de la veioza si am incercat sa ard becul dar nu s`a intamplat nimic si m`am distrat laughing

mi-am pus piper in ciorapi laughing

mi-am folosit periuta de dinti veche ca sa imi curatz papucii si am folosit pasta de dinti laughing evident erau papucii vechi

Astea au fost cand am fost singura acasa laughing si chiar m`am distrathappy

Funda?batting eyelashes

| TOMITZA_8321 a răspuns:

(te apuci de fund si sai in sus laughinglaughing incearca sa faci ce iti place mai bine

| romynutza a răspuns:

Te iei cu mainile de cur si sari...laughing

| Mihaela_5169 a răspuns:

Pai cand te plictisesti, te plictisesti asta faci. E ca si cum ai zice ce faci cand mananci, pai mananci ce sa faci. Iar cand te-ai plictisit de plictiseala, te apuci de alte lucruri xD

| introduaicinumele a răspuns:

Pe facebook

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Faci un hobby!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... sa iti numeri firele de par din ca.`am incercat incahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa... le dai o nota la toti oameni cum sunt imbracati, cat de frumosi sunt etc.eu asta fac si mergeeeeee laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EO Ma uit pe south parca big grin rand cu lacrimi laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

e o vorba... numai prostii se plictisesc... asa ca d cand am auzit-o nu ma mai plictisescwinking depinde de fiecare cum o intelegewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde:citeste(cand e vacanta, nu cred ca merge), uita-te la Tv, deseneaza orice iti vine in minte, fa-ti propria ta revista(cauta informatii pe internet si scrie-le pe "propria ta revista"), bea ceva(sucuri), joaca-te, picteaza etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am intrat aici ca sa aflu ce sa fac cand ma plictisesc nu sa dau eu comentariu ce sa faci daca te plictisesti straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac sexsd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma plict. in general noaptea cand nu am pr cu care sa ies afr, cu cine sa joc table deci...si in concluzie cel mai bine e sa te culci sau sa te uiti pe pereti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi spun ca un medicament[ca sa-i spun asa ]bun este ganditul dar pe mine ma face sa ma plictisesc ganditul sau alta buna solutie este sa joci sah pentru mine sahul e ca un somnifer