| FireAngel a întrebat:

Ce sa folosesc pentru disparerea punctelor negre? Dar a cosurilor?

Răspuns Câştigător
| ciakloverx a răspuns:

Draga Simona,
Pentru punctele negre mai ales de pe nas, barbie frunte si obraji iti recomand sa faci asa: intr-o oala fierbi bine bine niste apa dupa care pui in ea niste pliculete cu ceai de menta. Pui oana intr-un loc in care stii ca daca se varsa nu se intampla nimic si bagi capul acolo la aburi, dar cu un prosop peste. Dupa ce simti ca porii sunt destul de dilatati, iei niste tifon pe degete si apesi uor pe zona cu probleme. Vei vedea ce usor ies punctele negre. Cat in cazul cosurilor, mai ales daca iti place sa iti tii parul pe fata(frunte de obicei).Cnd stai in casa prinde-ti parul, lasa-ti fruntea libera, spala-te cu un gel/sapun special pentru fata si da-ti cu crema de galbenele. maseaza pana intra bine in piele si dupa mai pune putina deasupra. vei fi surprinsa ce ten curat si frumos vei avea
! Sper ca te am ajutat. FUNDA? :p

| KiddaBăă a răspuns (pentru ciakloverx):

Buna! Îmi poți spune dacă, după ce apăs în zona cu puncte negre, se umflă? Eu am încercat fără să stau cu capul într.o oală și mi se umflase.

| Phantasmagoria a răspuns (pentru KiddaBăă):

Scuze daca ma bag sau ceva laughing Dar nu se umfla. Doar temporar, peste cateva minute iti trece.

| KiddaBăă a răspuns (pentru Phantasmagoria):

No problem, anyway thanks puppy dog eyes

| ciakloverx a răspuns (pentru KiddaBăă):

Nu se umfla, deoarece pielea este moale si porii sunt dilatati