| Ancuta_4169 a întrebat:

Ce se poarta mai mult aurul sau argintul? big grinbig grinbig grin

14 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Parerea mea este asa: pana la 18-19ai iti sta f bine cu argint, fiind ieftine iti poti cumpara multi cercei si bijuterii si te schimbi si arati f bine dar dupa o varsta nu vei mai arata asa bine, fiind "om mare" cu tot felul de briz brizuri atarnate argintii, mai ales la facultate si apoi slujba, sot, familie si atunci iti cumperi un set (pereche sau nu) de cercei, bratara, lant si alea raman. Aurul se potriveste la absolut orice imbraci si la nunta si la scoala si la slujba si nici nu iti mai faci probleme de asortare culori de bijuterii cu hainele. Poti avea un pandativ mai deosebit pentru petreceri si in rest un medalion cu initiala ta sau o ceva banal pentru restul ocaziilor. Bineinteles, daca iti permiti poti sa-ti cumperi mai multe bijuterii dar sa fie discrete si elegante si vei arata bine in orice imprejurare, indiferent daca se cere tinuta sau iesi la o pizza.

| AnaMariaRo a răspuns:

Aurul happy sau mai bine ce iti cumpara iubitul / sotul, dar cel mai elegant va ramane intotdeuna aurul

| Aliutza a răspuns:

In ziua de azi, chiar daca ambele sunt la moda, mai mult se poarta argintul si aurul alb sau combinatiile de aur alb cu aur galben.
Aurul galben si-a cam pierdut din popularitate.

| Iiiiioana a răspuns:

Depinde de fiecare:cum ii sta mai bine si cum ii place
ar din cate stiu eu se poarta argintulbig grinbig grinbig grin

| Daviiiiiid a răspuns:

Argintul se poarta, happy

| anonimgl a răspuns:

Argintul

| CatalinInside a răspuns:

Argintul se poarta mai mult, dar aurul te face special/a

| lullaby57657 a răspuns:

Mie sincer mai mult imi place argintul
dar si aurul e dragut

| Yuly_5795 a răspuns:

Argintul

| UnRomanOarecarare a răspuns:

Argintul

| HyuLa a răspuns:

Mai bine zis, de gusturile tale! Nu trebuie mereu sa te iei dupa moda, ci dupa cum iti doresc gusturile tale.

| IrOnHiDe a răspuns:

Argintul ca e alb si e si fain ca aurul e mai galben si uni cred ca e tinichea si alte chesti si nu toata lumea are bani de aur

| nobilul a răspuns:

Depinte de calitatea ta
mare-argint
foarte mare-aur
de neegalat-diamant

| r3D_8913 a răspuns:

Aurul alb big grin funda?