Ce se poarta toamna asta?

Vrei sa arati impecabil toamna aceasta? Iata 10 tendinte pentru toamna pe care trebuie sa le adaptezi la stilul tau pentru a fi o tipa trendy:

1. Cizmele franjurate sau de tip cowboy
Negre, beige, gri etc. Cizmele de acest tip sunt o adevarata comoara pentru moda toamnei 2009, pentru ca sunt casual, comode, dar se asorteaza si cu o tinuta mai formala si insenineaza orice tinuta. Le poti purta cu: jeansi scurti, fusta midi sau mini din jeans, colanti, rochii casual etc.

2. Curele late
Negre, albe, maro, ORICE CULOARE!
Probabil ca deja v-ati obisnuit cu ele, sunt purtate foarte mult in ultima vreme si merg cu diverse haine: rochii, camasi lungi, jeansi, le poti folosi in mai toate combinatiile posibile.

3. Jeansi albi sau colorati

Albastru, roz, violet, gri, chiar si negri sau alte culori, jeansii albi sau colorati sunt in mare voga. Poarta-i cu o curea, cu esarfe sau cu panglici asortate. Pot fi purtati atat cu topuri colorate, cat si cu unele simple, mono-colore.

4. Sacouri sau veste

Negre, albe, maro sau gri, vestele si sacourile sunt cu siguranta elemente care definesc un stil  aparte si care subtiaza silueta. Acestea merg cu tricouri si bluze cu volane. Sunt o alegere inspirata pentru o tinuta ceva mai formala, dar trendy.

5. Esarfe
Colorate, ecosez, simple, multe imprimeuri pot fi folosite pentru cele mai nastrusnice esarfe. Sunt cele mai hot accesorii din acest sezon. Esarfele arata bine in toate combinatiile, ai grija sa le asortezi cum trebuie si nu vei da gres.

6. Accesoriile supradimensionate
Bratari rigide, bratari norocoase, lanticuri, accesoriile sunt un “must have” al sezonului.

7. Ecosez / carouri
Rosu, albastru, verde, mai toate culorile merg cu tesaturile ecosez. Cateva dintre cele mai cool obiecte vestimentare: paltoane ecosez si fustele midi sau mini. Poarta o fusta mini din ecosez rosu si un tricou alb, simplu, plus o jacheta din piele (cu gulerul inalt) si sigur dai lovitutra cu aceasta tinuta.

8. Trench-ul
Negru, crem, maroniu, nu conteaza culoarea, trench-urile sunt in continuare la moda si sunt  foarte cool pentru toamna aceasta. Sunt foarte potrivite pentru toamna si o iarna mai blanda.

9. Geaca de piele, de tip aviator
Aceste geci nu se demodeaza nici in 2009, se pot purta fara niciun fel de problema, fie in tonuri de negru, fie maro.

10. Anii '80
Dupa cum cred ca ai observat, moda anilor '80 s-a intors si influenteaza din plin tendintele actuale. Printre elementele vestimentare care definesc deceniul opt in moda se numara: bluzele cu un umar gol, asimetrice, colantii, bandanele de influenta hippy.

Acum ca stii care sunt cele mai hot top 10 tendinte pentru toamna lui 2009, nu-ti ramane decat sa pleci la cumparaturi si sa te pregatesti de toamna!

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu imi voi cumpara o pereche draguta de cizme de plasa (nu vulgare) si blugi colorati. Sfaturi utile, fetelor... luati aminte!

| ZapaciLaa a răspuns:

Eu ma imbrac ca un baiat pentru ca imi plac mult acele haine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haine oarethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar maine ma duceam la shopping happy
Dar oricum stiam ce imi voi lua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv asa este nu conteaza atat de mult moda, trebuie sa te simti bine cu ce porti,happy\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma intereseaza foarte tare moda

| utzuman2006 a răspuns:

Stiind ca se poarta retro eu ma voi intoarce in timp si voi purta ceva foarte retro : o frunza ( ca pe vremea lui Adam si a Evei )...happy

| sticss a răspuns:

batting eyelashespentru mine moda nu conteaza pentru mine conteaza sa ma simt eu bine de ex mi-am luath o pereke de blugi de la kenvelo gri si niste tenesi si ma simt ff bine imbracata asa cu toate ca nu se mai poarta acum se poarta hainele colorate.