| AliceDC a întrebat:

Ce se poate intampla daca ma decolorez si ma vopsesc roscat? risc sa-mi iasa o nuanta de portocaliu sau sa iasa roscatul aprins(pe care mi-l doresc)mentionez ca pentru a nu-mi dinstuge parul tipa de la salon mi-a sugerat sa ma decolorez suvite. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AliceDC! Dacă decoloratul total distruge părul, crezi că decolorarea șuvițelor nu are același efect? Sunt mai multe aspecte care trebuie luate în considerare și anume: dacă părul tău este vopsit și ce culoare, textura firului de păr etc. Din experiența personală pot să-ți spun că părul, odată decolorat este maltratat (pot spune distrus) și nimeni nu-ți poate garanta că nuanța de roșcat pe care ți-o dorești iese din prima. Eu spun că ar trebui să te mai gândești și, de ce nu, încearcă să ceri și părerea altui hair stilist. Mai bine îți iei toate măsurile de precauție înainte de a te decide.
Mari succese și o zi cu zâmbet!