| чеЛОВЕчек a întrebat:

Ce stil sa aleg pentru scoala?

Răspuns Câştigător
| JustMeDiana a răspuns:

Ca tot vine primavara si vremea se incalzeste. poti sa te "dezlantui" putin cu hainele..adica nu trebuie sa-ti mai ieei 100 de bluze ca sa nu-ti fie frig.
Poti sa-ti iei niste jeansi si un tricou sau o bluza mai subtire si o camasa descheiata peste si niste tenesi/converse.
Sau ..Casual.
Poti sa-ti iei : blugi mai stramti sau o pereche de colanti [ cu imprimeu de leopard de exemplu] si un hanorac cu gluga.
Daca esti creativa poti sa-ti inventezi tot felul de tinute pentru scoala dar..nu uita : sa nu-ti iei decolteuri sau haine care sa iasa,, prea in evidenta", nu dau bine in ochii profesorilor.
Funda?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unul cât mai decent!
Pa, pa.

| DeepInDarkness a răspuns:

Daca esti fata, o camasa draguta cu niste blugi, un tricou cu plover, sau nu stiu... ceva cat mai simplu si decent.
Daca esti baiat, blugi si camasa/tricou cu plover.

| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Fata:
O camasa sau o bluza alba,o vestuta neagra(fara puf, simpla) niste colanti sau blugi si niste ghete(acum)
Primavara ar merge cizmulite de dantela.
Baiat: camasa sau bluza alba, pantaloni si niste ghete. Primavara, tenesi.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Un stil cât mai decent,că doar nu mergi la discotecă,este totuşi şcoală,nu te duci aco cu unghiile făcute, nu fuste scurte, nu extensii, frumos părul prins în coadă, mie mi-ar plăcea să se introducă uniformele şcolare!
Te pup!

| чеЛОВЕчек explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns!

| Deniiidk a răspuns:

Eu port uniforma ( camasa + sacou ) dar mi-am permis sa o personalizez putin..am camasa bagata in pantaloni, iar sacoul are un imprimeu floral la maneci si arata foarte bine! Sper sa te ajute :*