| BountyLoverXD a întrebat:

Ce stiti despre fire incarnate in piele? Cum se rezolva problema, si care e cauza? big grin

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Din cauza epialtului cu ceara sau epilator apar adesea. Se scot usor cu un ac dezinfectat.

| Matt24 a răspuns:

Depinde de locatie.Cateodata pot provoca infectii deranjante in anumite parti ale corpului care sa faca pungi cu puroi.Astea se rezolva la un medic chirurg care va drena puroiul si steriliza zon, eventual va indeparta firul problema si va trebui pansat cateva saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi apar de la epilator, le scot cu acu si aia e.

| MCG a răspuns:

E din cauza faptului ca acestea nu strapung stratul superior al pielii si raman in piele.Cauza? Pur si simplu asa sunt elebig grin Procesul de scoatere a acestora se numeste exfoliere si se poate realiza cu o piatra abraziva...

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Nu sunt o problema grava se intampla depinde cu ce te epilezi, de obicei se intampla cand te faci cu aparatul sau cu beni, ceara.La un moment dat ele vor stapunge statul de piele sub care au crescut si le vei putea indeparta.