| Heidi a întrebat:

Ce sunt mai bune gelurile de curatat tenul sau demachiantele? Nu stiu ce sa folosesc...sincer am folosit si gel si demachiant si imi simt mai curat tenul dupa gel(nu prea ma machiez).Am tenul normal si am 15 ani. Ce altceva ar trebui sa folosesc pentru ingrijirea tenului?

Funda:*

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Cred că cel mai bun mod de a-ţi curăţa tenul este folosind un gel demachiant şi apă călduţă. Apoi aplică o cremă hidratantă şi eşti gata.Îţi vei simţi tenul curat şi împrospătat dacă faci asta de două ori pe zi, dimineaţa şi seara.Eu folosesc acest gel demachiant şi cremă hidratantă de la Nivea:
http://pics1.ds-static.com/prodimg/258008/300.JPG
http://khoobsurati.com/blog/wp-content/uploads/2012/08/nivea1.jpg

5 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Eu asa fac: daca ma machiez (oricat de putin) ma demachiez seara cu crema demachianta, apoi ma spal pe fata cu gel de curatare. cand nu sunt machiata, ci doar data cu o crema, doar gel fara demachiere. si e foarte ok asa. de ce sa te demachiezi daca nu esti machiata?

| Kasia a răspuns:

Draga mea pentru a iti curata tenul trebuie sa folosesti:
1.lapte demachiant-in 2 "ture"laughing
2.gel de curatare
3. exfoliant/o data pe saptamana
4. lotiune tonica
Tenul nu se curata doar cu deachiant sau gel.happy
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste-l pe cel cu care se impaca pielea ta. Acela este cel mai bun.

| mickidutza a răspuns:

Sunt mai bune gelurile demachiantele decat gelurile....demachiantele sunt ceva sigur, dar gelurile nu... funda?

| adelina19 a răspuns:

Eu folosesc demachiant de la Doina, si e foarte bun. Gel nu recomand.