| al3xa_6696 a întrebat:

Ce trucuri de frumusete stiti?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| annda a răspuns:

Buna!
Pai unul dintre trucurile mele preferate este exfolierea cu faina de porumb e sfanta pentru o pielea catifelata si o poti folosi si pentru fata.Alt truc ar fi zeama de lamaie sa inlature acel galben de pe unghii. Pt punctele negre o infuzie cu musetel. Zeama de lamaie aplicata pe fata de 1-2 pe saptamana si nu ai tenul gras. O impachetare facuta de tine acasa cu zatul de cafea si scapi de celulita dupa mai multe repetari.Cam atat imi vin in minte acum. Sper sa-ti fie de folos vreun truc.

| JackieSue a răspuns:

Tot ce stiu eu e din reviste [laughing]. Avon, Cool Girl, Cosmopolitan.

| ejaxz a răspuns:

Ar fi multe...depinde de partea corpului in cauza

| yanny`s a răspuns:

In primul rand atitudinea conteaza. Daca tu esti increzatoare si convinsa ca esti frumoasa, atunci si cei din jurul tau te vor considera asa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnul! cel putin 8 ore pe noapte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru par: pulverizeaza fixativ pe pieptene si apoi pieptana'te bine. ii va da volum si nu va fi nici un fir rebel.

| bibss a răspuns:

1-pentru un par stralucitor clateste-te pe cap cu apa rece
2-pentru un ten sanatos foloseste masti de argila
3-pentru unghiute inmoaiele din cand in cand in ulei de masline
4-pentru o piele catifelata, peeleing cu zat de cafea.sau malai pe tot corpul.cam atat mi-a venit pe moment. dar oricum pentru a fi frumoasa trebuie sa-ti pastrezi naturaletea:nu te vopsi, nu te farda.pentru ca nu-ti lasi porii sa respires. s. a