| adela_5527 a întrebat:

Ceara de par iti indrapta parul?love struck

8 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Ceara de par se foloseste de obicei dupa ce iti indrepti parul pentru ca acesta sa stea mai mult timp drept. Nu ceara in sine indreapta parul, ci placa de par. Si trebuie sa pui foarte putin, caci altfel parul tau va capata un aspect urat, nespalat si foarte gras. Deci nu iti recomand sa folosesti ceara pentru ce vrei tu.
Este foarte bine ca vrei sa renunti la placa de par. O metoda pe care o folosesc eu pentru a-mi mai potoli parul foarte ondulat este asta: mereu dupa ce fac baie, imi fac cararea ca de obicei, pe care o port mereu, iar apoi imi prind partea din fata pana jos, pana unde pot, cu agrafe multe. In felul asta parul tau va fi drept si va avea un aspect frumos, nu lins cum ti-l face placa. Restul parului il prin intr-o coada de cal iar pe lungime imi pun mai multe elastice de par pana la varfuri. happy

| Nicoleta a răspuns:

Ceara nu iti indreapta parul ci il face mai "ordonat", adica dupa ce iti faci baie, nu mai sta in toate partile.

| freehugs a răspuns:

Da, dar se vede parul gras sau nespalat.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Dahappy nu ca placa, dar da.

| Bulinăăă a răspuns:

Da. adica nu stiu cum sa zic daca te imi faci cu fresa si te dai cu ceara o sa tina mai mult intinsul si nu se arde asa tare dar te dai dupa aia cu ceara. eu asa fac si nu se arde asa tare!

| IustinaSiAtat a răspuns:

Da...intr-un fel sau altul...

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Da il indreapta dar.iti arde parul daca o folosesti prea desstraight face stiu pe propria experienta

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Da il indreapta dar.iti arde parul daca o folosesti prea desstraight face stiu pe propria experienta si se aplica un pic si se intinde pe tot parul, nu da la radicini si nu folosi prea multa pentru ca o sa iti ingrase parul si o sa-i dea un aspect nespalat