| вєвιтѕα a întrebat:

Cele mai bune masti impotriva cosurilor
PS:Am tenul gras.

Răspuns Câştigător
| mitiii a răspuns:

Masti pentru tenul gras:

Curata doua mere si amesteca-le cu o lingura de miere. Lasa sa actioneze 20 de minute dupa care spala fata cu apa din abundenta;
Aplica pe fata o rosie foarte bine coapta, iar dupa 20 de minute o poti indeparta cu apa;
Amesteca doua linguri de tarate cu o lingurita de drojdie, o lingurita de suc de lamaie si o lingura de apa. Maseaza-ti fata cu aceasta pasta in special in zona nasului si a barbiei si evita zona ochilor. Lasa 1-2 minute sa actioneze, dupa care spala cu apa calduta;
Amesteca o jumatate de lamaie cu o jumatate de pahar cu faina de ovaz si un albus de ou batut spuma. Aplica aceasta compozitie pe fata si dupa ce se usuca, indeparteaz-o cu apa calda.

4 răspunsuri:
| sddsdsdewre a răspuns:

Banane pisate incearca 100/ garantat.

| Аℓℓi a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand masca cu argila.
Eu am folosit-osi nu mai am nici un cos si nu mai am tenul gras.
Sper ca te-am ajutat.
Funda:X?

| DeadxMemories a răspuns:

Eu folosesc Clearkin pore penetration de la Avon.Ti`l si recomand.
E foarte bun, il folosesc de mult timp, si chiar da roade.happy.

| Olivia87 a răspuns:

Eu iti recomand ce mi-a recomandat cosmeticiana mea, masca cu argila, ceva antibiotic (oxacilina, ampicilina) si ceai de musetel cu zeama de lamaie. Amesteci toate astea si aplici pasta pe fata. E pentru ten gras.