| faaalyoana a întrebat:

Cica nu se mai poarta parul vopsit negru abanos. Nu inteleg dc k doar e o culoare puternica si s potriveste d minune unor ochi caprui si la sprancene negre. cica acum s poarta cul naturale, si numai sunt in voga nuantele de negru. nu stiu c sa fac k eu am renuntat sa ma mai vopsesc cu negru de un an, am tot fol nuante de cioc, castaniu etc..si acum am mai multe nuante in cap. unele suvite bat spre rosu altele spre maro, la varfuri e mai spre negru..radacinild deschise// am f mult par e des, ondulat, lung...si parca tot negrul era mai frumos, era un contrast misto intre ochii mei caprui si par ul negru.desi uneori ma gand k parca cele brunete seamana cu tigancile, daca mai is si creole. as vrea un sfat, inca nu stiu c vreau.dar as vrea sa mi ziceti voi ..sa ma convigenti de ce culorile naturale is mai misto pentru toata lumea..multumesc

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu nu inteleg de ce te iei dupa ce e la moda?
Daca tie iti placea cum iti sta cu brunet trebuie sa te lasi asa.
Adica daca tie iti sta oribil cu blond si blondul e singura culoare la moda te faci blonda doar pentu ca asa e moda?
Sincer nimic nu e mai rau decat sa iesi din casa si niciodata sa nu iti placa aspectul tau.
Asa ca eu iti recomand sa te vopsesti cum crezi tu ca esti mai avantajata, si in nici un caz fetele cu parul brunet si ten creol nu seamana cu tigancile.
Culorile naturale sa stii ca nu sunt mai "misto" pentu toata lumea, multi fac ca tine si se vopsesc decat ca asa e trendul si in sinea lor regreta ca au facut asta.

| faaalyoana explică:

Prietenul meu zice kmi sta bine asa mai maronie la par..in casa ex parul meu e mai inchis, afara cand bate lumina dn spate e ciocolatiu.
eu am firul gros, aspru.iar nuanta d negru mil facea stralucitor.

| RAZVIN a răspuns:

Pai dupa cite stiu eu si negru este o culoare naturala a parului asa ca...

| DMAlexa a răspuns:

Negrul abanos mereu se va purta. Daca tie iti placea mai mult asa de ce nu te vopsesti iar asa? Nu trebuie sa te iei neaparat dupa moda.