| hjjd a întrebat:

Cine imi spune si mie tratament natural pentru caderea parului?

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ulei de masline cu miere:X Garantat!
Eu am folosit, si e clar vizibil de la prima aplicare. Mie imi cadea parul cand imi treceam mana prin el, gaseam fire pe haine, in perie, cand mi-l intindeam...tot timpul. AM facut o masca din miere si ulei de masline, am incalzit compozitia putin, si dupa aceea am apliocat-o pe parul uscat. Am stat cu un prosop in cap cam 40 min, dupa care am facut baie normal.
In urmatoarele 3-4 zile(cam la acest interval ma spal eu pe cap) nu-m venea sa cred ca nu-mi mai cade parul. Tot timpul imi treceam mana prin el de la o vremelaughing. Devine si foarte stralucitor si matasos.
Merita sa incerci masca o data la doua spalari.
Sper sa mearga si pentru tine!
Daca ai parul blond poti aplica si galbenus de ou
Al meu e saten si foarte lung

4 răspunsuri:
| stefi_1794 a răspuns:

Si eu am aceasta problema.
trebuie sa folosesti un sampon impotriva caderii parului, mai putin balsam si sa clatesti parul foarte foarte bine.de asemenea, ai grija cand te piepteni sa nu tragi de par si sa folosesti o perie adecvata.
daca vrei sa incerci si altceva mai poti folosi ulei de ricin este foarte bunhappy

| LusyLuss a răspuns:

Formeaza o pasta din 2 linguri de masline, un galbenus de ou, picaturi de lamaie. Aplicati aceasta pasta pe par. Se acopera si se lasa 45 de minute, dupa care se samponeaza.

Maseaza parul si scalpul cu o pasta formata din galbenus de ou si miere si lasati in par circa jumatate de ora, dupa care samponati.

Formeaza o pasta din lapte de nuca de cocos si gel de aloe vera. Aplicati pasta pe par si tineti parul acoperit timp de o jumatate de ora. Apoi clatiti cu apa calduta. Acest tratament ar trebui repetat de 3 ori pe saptamana.

Iodul de coada calului este foarte eficient pentru regenerarea si intarirea radacinii parului. Iodul se prepara din doua frunze de coada calului maruntite, macerate apoi timp de doua saptamani in alcool de 70 de grade.

Clateste parul cu un amestec de otet de mere si ceai din salvie. Freaca puternic chelia cu ceapa pana scalpul devine rosu. Aplica apoi miere pe toata suprafata capului.

Un tratament pe care il poti folosi frecvent este urmatorul: piseaza samburi de lamaie verde si piper in cantitati egale, amestecale cu apa si aplica pe pielea capului.
Uleiul de masline se poate folosi si in combinatie cu usturoiul sub forma de masca care se lasa pe par timp de 3 sau 4 ore dupa care se splala parul cu apa calduta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru caderea parului, stiu doar masina de tuns si foarfeca.impotriva caderii parului, parerea sotiei mele; tratament de la KALOS.

| rebi a răspuns:

Pentru caderea parului sau impotriva caderii parului? happy ulei de argan happyhappyhappy