| RorySan a întrebat:

Hi
Stiti vreun tratament natural pentru:
-caderea parului
-matreata
-sau pentru indreptarea parului

Multumesc mult

4 răspunsuri:
| razvanel112 a răspuns:

Prietena mea foloseste lotine anti-cadere a parului de la Fanola. Se numeste fanola energi si o gasesti pe hny cosmetice. Rezultatele sunt foarte bune.

| daniel33441 a răspuns:

Iti recomand tratament facut acasa din miere, smantana, usturoi pisat si morcov ras.cam jumate de morcov si 4 catei de usturoi.inainte de dus adaugi tratamentul la radacini sau chiar pe tot parul dupa ce ai terminat infasori capul in folie alimentara si astepti o ora. poti face asta o data sau de doua ori pe saptamana.pentru regenerare iti recomand solutia petroleum de la gerovital si samponuri fara parfum sau parabeni. daca vrei sa te vopsesti poti folosi henna care este buna si pentru matreata si caderea parului. poti de asemenea pentru matreata sa folosesti tea tree si ceai verde.cu ceai verde se poate clati parul dupa spalare.si sa eviti sa pui masca sau balsam la radacinile parului ci doar pe lungimea firului.un sampon farmaceutic si nu cosmetic. cat despre indreptarea parului..nu prea ai sanse in afara de placa sau o uscare cu o perie circulara care ii va da o forma oarecum ondulata.

| AndreeaTini a răspuns:

Eu folosesc un spray de la Oriflame se numeşte nature secrets, nu ştiu chiar ce să spun de căderea părului, pentru că eu mi-am vopsit vârfurile şi nu prea îmi pot da seama dar nu se mai încurcă deloc dacă te dai cu el happy