CONCURS: Cum arata rochia ideala pentru tine?

Pentru ca suntem in prag de primavara si multi dintre voi se gandesc deja la schimbari de garderoba, dam drumul unui nou proiect-concurs alaturi de Prive Boutique: Saptamana Designerului TPU.ro :)

Ce aveti de facut e tare simplu: inspirati-va de pe Prive Boutique, construiti-va imaginea rochiei ideale si raspundeti intrebarilor din Oracol, unde, timp de o saptamana va vor astepta postari despre rochia voastra ideala.

La finalul Saptamanii Designerului TPU.ro, din cele mai populare raspunsuri vom construi portretul robot al rochiei voastre ideale, iar cei de la Prive Boutique o vor produce si-o vor oferi prin tragere la sorti unui utilizator care a raspuns la toate cele 7 intrebari dedicate.

Baieti, ca de obicei, nu va sfiiti. Pentru voi, provocarea e si mai si: in ce fel de rochie v-ar placea cel mai mult sa vedeti o fata imbracata?

61 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

O rochie simpla/dar eleganta in acelasi timp si de culoarea azurului.tongue

| Ofiintă a răspuns:

Cred ca ar fi totusi o rochie scurta, rosie, mulata la talie si mai bufanta la fusta, in orice caz mai sus de genunchi, bretele groase care acopera spatele si decolteu in forma de V.
Materialul sa fie lejer, partea de sus sa fie cusuta din dantela iar fusta sa aiba volanase.

| lunathemoon a răspuns:

Albastra deschis cu o bretea argintiu sclipicioasa si cealalta o maneca albastra ca rochia...din material asemanator esarfei si in mijloc deschisa ca si cum maneca ar fi de la un bolero de exemplu si deasupra genunchilor, dar nu foaerte scurta

| PinkkRosee a răspuns:

Pai sa fie putin mai sus de genunchi, un material gen matase si sa aiba cateva aplicatii stralucitoare.

| ihavenoidealel a răspuns:

Rochia visurilor este acea alba, stiti voi, cristale swarovski, un voal lung, si ca accesoriu un buchet de flori in mana! cred ca asta e rochia visurilor tuturor femeilor! happy

| ihavenoidealel a răspuns:

Insa, mie mi-ar sta mai bine o rochie de culoare nude/bej, gen un tricou pana la buric cu dantela in spate, sa fie putin transparent, si gen o fustita neagra pana la buric, doar sa fie legate amandoua happy

| HeiSuntNati a răspuns:

Rochia sa fie cat mai lejera, dar si eleganda. Culori calde, sa nu bata la ochi. Nici prea lunga dar nici scurta, cu o palma deasupra genunchiului cred ca este perfecta. Mie intotdeauna mi-au placut rochitele inspirate de la printese, deci sa fie un roz pal, spre alb si dantelata. Sa fie strimta pe mijloc si cu manecuta mica. Decolteul sa nu fie mare, si sa fie in forma patrata. Spatele sa nu fie gol, si rochia sa nu aiba coada. Sa aiba formatul a rochitelor de balerina, cu franjuri pe dedesubtul fustei happy Nu cred ca se intelege cine stie ce, dar in mintea mea arata tare dragut :3

| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt barbat, deci pot spune doar cum mi-ar place sa arate o femeie langa mine, cum sa-i arate rochia.
Depinde de multe : in primul rand de fizicul ei. Daca insa e slaba, adica nu ca americancele 6X6, atunci as iesi la teatru sau la opera cu o femeie imbracata cu o rochie rosie cu gulere negre, din matase, nasturi din perle, sau daca e saraca, imitatii, scurta, sa i se vada genunchii daca sunt fini, si o parte din copane daca nu-s depasite si nu are bube, mulata pe corp.Sa-i puna in evidenta sanii daca-i are, prin decolteu sau sa-i mascheze prin croiala daca nu-i are, sa fie insa fata naturala, cum a facut-o mama ei.Nu cu operatii, nenorociri de inlocuitori.Deci rochia trebuie mulata pe fata, nu invers. Asta stiti. Daca e grasa, sa fie cat mai acoperitoare.Atat va zic.

| suităr a răspuns:

Ehm,până la genunchi, albastru deschis sau neagră.Din bumbac.Cu mâneci scurte da' largi.Și să nu fie mulată ci să aibă fusta mai...ă da, opusul la mulat laughing

| ElenaSA a răspuns:

Rochie lunga, comoda, colorata, cu maneci lungi, dintr-un material mai subtire fata de materialul rochiei. Sa nu fie foarte decoltata, dar cu crapatura maricica pe un picior.

| drogh a răspuns:

Cred ca, cea mai buna rochie ideala pentru mine, ar fi una in care m-as simti comoda si in acelasi timp una adecvata stilului/caracterului meu. Culorile vii ma caracterizeaza. Nu trebuie sa fie una extravaganta. Ci, una care sa ma faca sa ma simt bine atat cat pe exterior, cat si interior(moral, sentimental).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece anul acesta am banchetul clasei a VIII-a mi-am creat o imagine a rochiei happy Mi-as dori sa fie neagra si comoda, eleganta si totusi sa fie destul de trendy pentru o zi/seara asa speciala. M-am uitat prin gama de produse si am vazut rochiile Ioana si Bianca. M-am amuzat la gandul ca primul meu nume este Ioana si rochia este splendida si as zice ca perfecta pentru mine. Am fost surpriza si de coincidenta ca pe prietena mea cea mai buna o cheama Bianca si cand i-am aratat site-ul a zis ca nu se poate sa fie adevarat smug In orice caz rochiile de genul acesta sunt destul de scumpe si nu stiu daca mi-as permite una din pacate desi cu siguranta mi-as dori. Oricum, daca ar fi sa schimb ceva la ea ar fi decolteul pentru ca nu as putea sa port asa ceva de fata cu colegii de clasa si profesorii. As prefera sa aiba chiar si niste dantela pe partea de sus a spetelui si pe umeri happy Bafta tuturor si a fost o idee geniala din partea organizatorilor smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea dau a feminitate, dar să încerc.
O rochie neagră, deși, nici verdele nu e exclus. Trebuie să fie strânsă pe talie, până deasupra genunchilor sau mai sus happy.
În privința decolteului, optez pentru unul în formă de triunghi și nici prea adânc și bretelele să fie groase sau un decolteu bărcuță, dacă e să fie bărcuță, fără mâneci, în general fără mâneci.
În liniile generale ale viziunii mele, rochia e clasică și în același timp sexy.+ nu are paiete, nu e făcută din material strălucitor. happy
La momentu ăsta mă bat amintirile. Aveam în copilărie o rochie roșie înflorată, era cu spatele gol, la talie era strânsă, iar mai jos era largă, puțin încrețită (și bufantă), ceva asemănător, dar tot sexy, ar fi ceva ce aș purta cu siguranță, în afară de floricele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpla si comoda! Nu stransa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb sidefat cu o tenta spre roz somon,din matase cu decolteu in V, cu maneci largi si lungi pana la coate, sa se lege in talie cu o funda alba mare, la spate sa vina in forma de x, iar in partea de jos scurta si evazata cu pliuri foarte largi.si peste braul ala din talie sa aiba lantisoare aurii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rochia ideala pentru mine este o rochie care arata cine esti tu cu adevarat. este neaparat necesar sa simti bine in ea si sa iti reflecti frumusetea prin felul tau de a fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma interesa mai mult intrebarea asta daca suna asa: Cat de mult arata rochia ideala pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand se vor anunta castigatorii?

| iubesc a răspuns:

Cat mai simpla, rosie, de printesa iar ca lungime deasupra geninchiului.

| horansgang a răspuns:

O rochiţă simplă şi comodă, să nu fie mai mai sus de genunghi. De preferabil culoarea crem.

| Awesom a răspuns:

Cu multi nasturi s-o dau cat mai usor jos de pe iubita mea.Nu conteaza culoarea.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Buna ziua TPU, in primul rand vreau sa va spun ca e frumos din partea voastra ca ati adaugat acest concurs. Rochia visurilor mele o vad alba din dantela, cu floricele crosetate cu manudsi albe cui palarioara cu fular (tot de culoare alba si pantofiori cu toc albi!

| LorenaAnca a răspuns:

Anul asta am banchetul clasei a VIII-a,deci concursul asta a cazut exact la fix. Rochia ideala ar fi albastra sau neagra,pana mai sus de genunchi si de genul celor cu dantela, adica peste material sa aiba dantela. Mi-ar placea sa aiba maneci trei sferturi. Dar sa nu fie foarte mulata pe corp. As prefera, mai degraba, ca in talie sa pot pune o curelusa si de la talie in jos sa fie mai larguta, pentru a putea fi comoda. Si doar in partea de sus sa fie mulata pe corp. happy

| PsychologistT a răspuns:

Rochia ideala pentru mine e rosie, deasupra genunchiului, sa fie tip babydoll, dar nu foarte infoiata.
Partea de sus mi-ar placea sa fie putin decoltata, cu bretele groase, marginite de o dantela.

| rabbit2014 a răspuns:

O rochie conica rosie decoltata in spate si cu ceva pietricele in jurul taliei

| MishaIsMyHero a răspuns:

Cam asa :
https://www.google.ro/......ps?/search

Mi-ar placea prima, cea cu manecile trei sferturi si spatele gol.

| SLS a răspuns:

Rochia ideala pentru mine e o rochie obisnuita in care ma simt si arat bine.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Cat mai simpla si comoda, fara culori stridente in principiu sa ma simt bine in ea

| TPU.ro explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Iti asteptam raspunsurile in Oracol si-ti tinem pumnii happy

Alexandra - TPU

| MariaBeatrice a răspuns:

Rochiţa ideală pentru mine este destul de simplă.
Mi-aş dori una de culoare crem, cu breteluţe, nu cu decolteu mare. Toată făcută din danteluţa şi mai scurtă în faţă, mi lungă în spate! happy

| DerpyXD a răspuns:

Cu logo`ul de Jack Daniel's, si neagra happy