CONCURS: Cum arata rochia ideala pentru tine?

Pentru ca suntem in prag de primavara si multi dintre voi se gandesc deja la schimbari de garderoba, dam drumul unui nou proiect-concurs alaturi de Prive Boutique: Saptamana Designerului TPU.ro :)

Ce aveti de facut e tare simplu: inspirati-va de pe Prive Boutique, construiti-va imaginea rochiei ideale si raspundeti intrebarilor din Oracol, unde, timp de o saptamana va vor astepta postari despre rochia voastra ideala.

La finalul Saptamanii Designerului TPU.ro, din cele mai populare raspunsuri vom construi portretul robot al rochiei voastre ideale, iar cei de la Prive Boutique o vor produce si-o vor oferi prin tragere la sorti unui utilizator care a raspuns la toate cele 7 intrebari dedicate.

Baieti, ca de obicei, nu va sfiiti. Pentru voi, provocarea e si mai si: in ce fel de rochie v-ar placea cel mai mult sa vedeti o fata imbracata?

61 răspunsuri:
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Cat mai simpla si comoda, fara culori stridente in principiu sa ma simt bine in ea

| TPU.ro explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Iti asteptam raspunsurile in Oracol si-ti tinem pumnii happy

Alexandra - TPU

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Cred ca ati avut o idee foarte inspirata organizand acest concurs, si abia astept sa apara si urmatoaree intrebari

| Datcu_Theodorina_1948 a răspuns:

Stil classic adecvat virstei mele, ca si culoare imi place turcoise ori kaki nu prea inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece anul acesta am banchetul clasei a VIII-a mi-am creat o imagine a rochiei happy Mi-as dori sa fie neagra si comoda, eleganta si totusi sa fie destul de trendy pentru o zi/seara asa speciala. M-am uitat prin gama de produse si am vazut rochiile Ioana si Bianca. M-am amuzat la gandul ca primul meu nume este Ioana si rochia este splendida si as zice ca perfecta pentru mine. Am fost surpriza si de coincidenta ca pe prietena mea cea mai buna o cheama Bianca si cand i-am aratat site-ul a zis ca nu se poate sa fie adevarat smug In orice caz rochiile de genul acesta sunt destul de scumpe si nu stiu daca mi-as permite una din pacate desi cu siguranta mi-as dori. Oricum, daca ar fi sa schimb ceva la ea ar fi decolteul pentru ca nu as putea sa port asa ceva de fata cu colegii de clasa si profesorii. As prefera sa aiba chiar si niste dantela pe partea de sus a spetelui si pe umeri happy Bafta tuturor si a fost o idee geniala din partea organizatorilor smug

| PsychologistT a răspuns:

Rochia ideala pentru mine e rosie, deasupra genunchiului, sa fie tip babydoll, dar nu foarte infoiata.
Partea de sus mi-ar placea sa fie putin decoltata, cu bretele groase, marginite de o dantela.

| Alicica a răspuns:

Rochia perfecta pentru mine ar trebui sa fie cam pana la genunchi sau putin mai scurta. Mi-ar placea sa nu aiba bretele, in parte de sus sa fie un corset iar in partea de jos tip baby-doll. Culoarea nu ar fi o problema deoarece imi plac culorile vii dar as prefera nuante de roz, mov sau albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea dau a feminitate, dar să încerc.
O rochie neagră, deși, nici verdele nu e exclus. Trebuie să fie strânsă pe talie, până deasupra genunchilor sau mai sus happy.
În privința decolteului, optez pentru unul în formă de triunghi și nici prea adânc și bretelele să fie groase sau un decolteu bărcuță, dacă e să fie bărcuță, fără mâneci, în general fără mâneci.
În liniile generale ale viziunii mele, rochia e clasică și în același timp sexy.+ nu are paiete, nu e făcută din material strălucitor. happy
La momentu ăsta mă bat amintirile. Aveam în copilărie o rochie roșie înflorată, era cu spatele gol, la talie era strânsă, iar mai jos era largă, puțin încrețită (și bufantă), ceva asemănător, dar tot sexy, ar fi ceva ce aș purta cu siguranță, în afară de floricele laughing

| SandyLascu a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi destul de interesant daca ar fu o rochie cu model mulat si pina la genunch in culori deachise, caci totusi a venit primavara nu toamna! Iar noi ar trebui sa fim imbracati la fel ca si natura

| elenaborosoiu a răspuns:

Destul de simpla, foarte comoda si sa fie ori alba ori o nuanta nude

| SLS a răspuns:

Rochia ideala pentru mine e o rochie obisnuita in care ma simt si arat bine.

| Tashka a răspuns:

Nu contează deloc nici culoarea, nici materialul și nici prețul.Contează doar starea sufletească, starea emoțională a propriei persoane, pentru ca zîmbind să oferim această fericire, dragoste și simplitate, exprimată prin simplitatea rochiei alese.

| MirabellaDewis a răspuns:

Scurta, roz, asortata cu pantofi pe toc si bijuterii

| purplestar14 a răspuns:

Albastra/ turcoaz, pana deasupra de genunchi si cu spatele gol

| Lapynoza a răspuns:

Cu un model floral, fundalul nu stident pana la genunchi(sunt scunda) comoda, nu mulata happy happy

| iubesc a răspuns:

Cat mai simpla, rosie, de printesa iar ca lungime deasupra geninchiului.

| MariaBeatrice a răspuns:

Rochiţa ideală pentru mine este destul de simplă.
Mi-aş dori una de culoare crem, cu breteluţe, nu cu decolteu mare. Toată făcută din danteluţa şi mai scurtă în faţă, mi lungă în spate! happy

| horansgang a răspuns:

O rochiţă simplă şi comodă, să nu fie mai mai sus de genunghi. De preferabil culoarea crem.

| TheLovelyGhost a răspuns:

O rochie neagra, foarte eleganta, stramta si scurta pentru o persoana slabuta ca mine happy

| Awesom a răspuns:

Cu multi nasturi s-o dau cat mai usor jos de pe iubita mea.Nu conteaza culoarea.

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Decoltata si cu fluturasi pe ea

caramela
| caramela a răspuns:

O rochie simpla/dar eleganta in acelasi timp si de culoarea azurului.tongue

| Roxana_Roxana_1985 a răspuns:

Trebuie sa fie lunga, decoltata, verde.

| rabbit2014 a răspuns:

O rochie conica rosie decoltata in spate si cu ceva pietricele in jurul taliei

| becka17 a răspuns:

Pai...avand in vedre ca is emo...cev cu negru(alb)
si neaparat sa fie decupata. cevala moda.

| Jasmin15 a răspuns:

O rochita cat mai simpla ca sa ma simt eu comoda, culoarea rosu, negru sau combinate.

| drogh a răspuns:

Cred ca, cea mai buna rochie ideala pentru mine, ar fi una in care m-as simti comoda si in acelasi timp una adecvata stilului/caracterului meu. Culorile vii ma caracterizeaza. Nu trebuie sa fie una extravaganta. Ci, una care sa ma faca sa ma simt bine atat cat pe exterior, cat si interior(moral, sentimental).

| lunathemoon a răspuns:

Albastra deschis cu o bretea argintiu sclipicioasa si cealalta o maneca albastra ca rochia...din material asemanator esarfei si in mijloc deschisa ca si cum maneca ar fi de la un bolero de exemplu si deasupra genunchilor, dar nu foaerte scurta

| denysuka16 a răspuns:

Sa fie scurta neagra fara bretele si cu putin sclipici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpla si comoda! Nu stransa.