| naturecountess26 a întrebat:

COSPLAY: care credeti ca e mai bun...pentru "desenarea" ochilor, tusul gel sau tip carioca?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai bun e tip cariocă.

| J0B0MAT a răspuns:

Tip cariocă

| Idkidk a răspuns:

Eu folosesc şi tuşul gel, dar şi cel tip cariocă, dar cel mai des, tip cariocă, pentru că mi se pare mai bun.
Cu drag,
Anto!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt bune. Tusul gel e mai usor de aplicat datorita texturiisale dar poti avea probleme cu el.

| FreakyChucky a răspuns:

Daca te pricepi la "desenat" ochii este mai bun tusul gel. Daca esti incepatoare este mai ok sa folosesti cel tip carioca pentru ca este mai usor de aplicat cu el.
Bafta :*

| Blossom03 a răspuns:

Cel gel, pentru că pensula este subțire și îți poți trasa orice fel de linii dorești.Și eu am avut numai faze neplăcute, uneori curge greu din cel tip cariocă sau nu ies liniile foarte ok.Depinde și cât vrei să cheltui pe un tuș, dar oricum, eu zic că cel gel e mult mai ok.

| naturecountess26 explică:

Multumesc pentru ajutor! Aleg tusul tip carioca pentru ca sunt incepatoare. La sprancene ce pot folosi?

| catalina2016 a răspuns:

Eu folosesc in mod normal tusul cu gel de la ASTOR, tine 12 ore fara nici o problema!
Cu drag,
Catalina