| Marii a întrebat:

Cred ca de anul trecut mi-au aparut niste cosuri pe umeri si deasupra pieptului, ce sa folosesc pentru a scapa de ele? O crema, solutie ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un consult dermatologic este de bun augur.
Diagnostic prezumtiv, analize de sânge, diagnostic diferențial și un tratament de însănătoșire.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu alcool mentolat si cu Zynerit, vor dispare, dar nu te astepta sa dispara in 2-3 zile.

| dulshe a răspuns:

Si eu aveam doar k aveam pe frunte si pe spate
inainte nu consumam apa ci numai sucuri cu aciduri din astea si am tot citit si am renuntat de tot la suc si de acum o luna beau numai apa si nu mai am deloc cosuri, aaaa si mai folosesc niste servetele(cand imi iesse vreun cos ma dau si a doua zi nul mai am) numai k mi le-am cumparat din spania, sunt ffff bune, si costa numa 3€ cutie cu 60 de servetele, se numesc ERIDOSIS k poate ai pe cineva acolo si iti trm

prfml
| prfml a răspuns:

Aceiasi problema o aveam si eu mai demult. Am petrecut mai mult timp la soare si au disparut. Iarna foloseam ceai de musetel.

| Mya a răspuns:

Dar pana ajungi la dermatolog...sau te hotarasti sa-ti iei o crema, care ori isi face efectul ori nu...si mai dai si o gramada de bani pe ea, da'te cu miere de albina...stai 10 min, apoi clateste'te cu apa calduta! Inceark de cateva ori, e eficienta big grin si incearca sa te abtii sa pui mana pe ele...asta ca sa eviti dublarea...triplare...lorhee hee)

| marria a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema .am folosit Retin A si mai apoi Zynerit -ambele au fost foarte bune si se gasesc in farmacii. dar depinde de tipul tau de ten:cel mai bine ar fi sa consulti un dermatologhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ce avatar ai:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta s-a pus de atitea ori, incit cred ca-i epidemie de cosuri.