| Dilaa98 a întrebat:

Credeti ca sunt bune produsele pe baza de ulei din arbore de ceai pentru tratarea cosurilor?

1 răspuns:
| Stoian_Alexandra_1990_bWWz a răspuns:

Categorig. Aceste produse sunt antiseptice, prevenind aparitia cosurilor de la excesul de sebum de pe fata, bacterii, praful si mizeria ce se aseaza pe ten in timpul mersului pe strada. Uleiul de arbore de ceai mai este cunoscut si pentru curatarea sinusurilor (il diluezi cu apa si il pui la foc, iar cand s-a incins, iti pui un prosopo pe cap si faci infuzie cu el 5-10 minute) sau pentru curatarea mobilei din casa. Uleiul de arbore de ceai (pentru a-l aplica pentru prevenirea cosurilor se dilueaza cu apa si se aplica cu un betisor de ureche dar nu se pune niciodata nediluat! De asemenea, si produsele cosmetice care au ca baza acest ingredient sunt bune.

Sper ca te-am ajutat si scuze ca am scris atat de multlaughing))