| anonim_4396 a întrebat:

Crema de galbenele e buna pentru semnele lasate de acnee si puncte negre? E totuna cu unguentul de galbenele? Si pot sa o folosesc daca am tenul gras?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Nu, nu poți folosi crema de gălbenele dacă ai tenul gras, pentru că este foarte uleioasă, iar rolul ei este să ajute la uscare/cicatrizare.
Pentru semnele lăsate de puncte negre și acnee, aplică tinctură de propolis.
Baftă!

4 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Fii atenta.Iti trebuie rabdare, dar functioneaza.La fel ca tine am si eu problema asta.In fiecare zi imi spal fata cu suc de lamaie stoarsa.Nu trebuie decat o felie sa storci, imbibi un tampon demachiant in sucul de lamaie si stergi pe fata cu el vreo 2 minute.De doua ori pe zi dimineata si seara.In doua luni se vor decolora ff mult acele pete post acneice.Ca si crema de fata iti recomand Gerovital plant -crema antiimperfectiuni, folosita zilnic.

| VeronicaLL a răspuns:

Nici eu nu-ti recomand sa folosesti crema de galbenele daca ai ten gras. Nici atat unguent (este si mai gras, ca si compozitie). Cel putin, nu pe toata fata. Il poti aplica doar in locul unde ai semnul (semnele) ca niste bulinute. Intr-adevar daca nu ti-ai rupt cosul de mai multe ori pana s-a vindecat, urmele ar trebui sa dispara in timp. Desi poate multe persoane nu sunt de acord, eu am procedat asa (dupa sfatul unei asistente medicale). Dupa ce il storceam il tamponam cu spirt (doare cam rau). Si doar dupa ce s-a uscat ft bine, dupa cateva zile, aplicam cu un betigas putina crema de galbenele.

| NiallsFutureWife a răspuns:

E foarte buna crema, am si eu.

Si da e buna pentru orice tip de ten pentru ca iti ingrijeste foarte bine fata.

Si cand iti apar cosuri, spala-te cu sapun PROTEX pe fata apoi iti dai cu crema si a doua si o sa ai fata curata si cu un numar foooarte mic de cosuri.

Dar pentru semnele de acnee nu stiu.ca ce a ramas semn in piele nu se poate repara, dar daca ai avut o coaja de la un cos si a ramas acolo o urma, o pata atunci se duce ea in timp sau daca ma gandesc mai bine se duce chiar cu crema pentru ca hrameste tenul.

Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine,dar ce fac cu semnele de la punctele negre? arata urat ca niste gauri si e foarte inestetic...