| Anne07 a întrebat:

Crema Retin -A este buna pentru semnele lasate de la acnee?happy

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai cicatrici o folosesti si iti descuameaza pielea in mai multe straturi.Dar e foarte dura si trebuie sa o folosesti cum trebuie si sa respecti toate indicatiile.Cauta pe net pareri de la cei care au folosit-o si sfaturi.Mi se pare ca a fost si retrasa de pe piata pe motiv ca e periculoasa si apar multe efecte adverse, dar o mai poti gasi pe net sau unele farmacii.
Daca ai doar niste pete de la cosuri foloseste mai bine un gel exfoliant ca sa scapi de ele, retin-a e recomandata pentru acneea severa si cicatrici mai adanci.

| Anne07 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc happy sincer am auzit mai multe pareri si imi este frica sa o incerc happy

| Bubutita a răspuns:

Da,e foarte buna, insa si foarte dura.
Daca ai o varsta frageda, nu o folosi

| 2000nadia a răspuns:

Cea mai buna