| LanaDelRayFan a întrebat:

Cu ce as putea asorta un bolero verde? happy Funda happy

Răspuns Câştigător
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Poti asorta cu: alb, negru, verde, albastru, galben, rosu

Secretul asortarii culorii verde este in a alege nuanta potrivita de verde. Daca alegi o nuanta de verde care se regaseste in natura (kaki, oliv, smarald, etc.), poti sa o asortezi cu aproape orice culoare. Culorile similare verdelui sunt albastru si galben, si se potrivesc de minune cu verde, daca nuantele nu sunt foarte intense. Culoarea complementara verdelui este rosu, si se potrivesc foarte bine daca te mentii in spectrul normal si nu alegi nuante prea intense. Fereste-te sa asortezi verde cu violet si portocaliu, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de violet sunt indreptate spre albastru iar nuantele de portocaliu spre galben.

| LanaDelRayFan explică (pentru ღCuteღKissesღ):

Adica merge cu blugi roșii? Si cu ce bluza cu ce incaltaminte(teneși, opincute)? oo si ce culoare sa aiba tenesi sau pantofi etc?

| ღCuteღKissesღ a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Niste blugii albastrii cu un tricou verde sau alb( simplu sau cu model) si tenesi!

| LanaDelRayFan explică (pentru ღCuteღKissesღ):

Cu blugi rosii nu merge?puppy dog eyes

| ღCuteღKissesღ a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Poate merge dar cu alt tricou! Un tricou alb sau roz pal!

7 răspunsuri:
| OannaAnna a răspuns:

Lai putea asorta cu un ticou portocaliu cu imprimeu sau simplu... cu o rochita mov. aa! daca iti iei tricoul portocaliu pantalonii ar bine sa fie verziwinking. accesoriile cat mai colorate dar sa ai macar cerceii verzi ( sau orice altceva verde ). ia-ti balerini verzi sau o culoare care sa mearga bine cu verde. app si verde cu galben arata dragut. Sper ca te-am ajutat happy

| AureliaT a răspuns:

Sub bolero se potriveste de minune un maieu alb, negru sau albastru inchis.Iar in jos merge o pereche de pantaloni albastri deschis sau cu tenta de verde, merg foarte bine si o pereche de colanti negriwinkingSucces!