| AndreiV1111 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma imbrac la deschiderea anului scolar (mentionez ca intru in a9a prima zi de liceu etc etc....plus ca sunt la unul dintre cele mai bune licee din Brasov) sunt baiatlaughing))

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Pantaloni de stofa, camasa alba, cravata si haina! Totusi, eu zic ca ar fi bine sa te gandesti ca liceul poate fi unul dintre cele mai bune insa tu ar trebui sa-i fii cel mai bun prin ceea ce ar urma sa faci / inveti; nu crezi? Imbracamintea ne acopera goliciunea trupeasca insa sa facem ceva si pentru goliciunea sufleteasca! Invata sa fii OM si vei realiza ca orice imbracaminte decenta care o pui pe tine, chiar daca nu-i de firma, nu-ti va putea umbri niciodata: inteligenta, creativitatea, spiritul umanitar, iubirea, credinta, rabdarea, succesul etc! Numai bine!

3 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Si eu sunt tot a 9 a si tot la un liceu bun. Eu ma gandeam sa ma imbrac intr-o camasa neagra, cu o pereche de blugi albastrii cu tur si o pereche de bascheti negri. Cel mai bine este sa fii tu insuti si sa te imbraci cat mai comod pentru tine. Nu uita, acum este momentul sa-ti schimbi stilul vestimentar, desigur daca vrei. Mult succes.

| justanotheralien a răspuns:

Îți zic sincer, nu m-am mai dus la deschidere din clasa a cincea, dar nu e un eveniment atât de important cât să te strofoci, n-ai nevoie de haine noi. Te îmbraci cu ce te simți tu bine.