| Nikiola a întrebat:

Cu ce este cel mai bine sa te epilezi? de ce?

Răspuns Câştigător
| Laura1092 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este cu ceara, deoarece il smulge din radacina. Daca te epilezi de mai multe ori cu ceara firele de par se vor rari.
Cu lama nu e bine deloc. Iti va creste parul tepos. Nu recomand lama.
De asemenea nu recomand nici crema depilatoare, desi nu ai pic de durere, nu o recomand.
Deci in concluzie cel mai bine e cu ceara happy

10 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Epilatorul sau ceara calda deoare aceste 2 metode iti smulg firul din radacina si creste mai greu(3-4 saptamani)

| alessia5158 a răspuns:

Cu benzi de ceara sau cu un aparat special pentru epilat--- parul este smuls din stratul mai profund al pielii si ca urmare, parul are nevoie de mai mult timp ca sa creasca si sa devina vizibil. Ca dezavantaje:* procedura de epilare doare *teaca parului poate, la inceput, sa creasca oblic pe sub epiderma pana va ajunge sa o strapunga pentru a iesi la suprafata( provoaca mancarime+iritatie)
Ori, prin sectionare cu lama de barbierit, chiar daca operatiunea nu doare, parul va creste mai repede( caci este taiat/sectionat de la suprafata pielii nu din profunzimea straturilor ei)

| gabrielaoana11 a răspuns:

Ceara e dureros dar mai buna pentru piele si cu celalalte asi riscul sati cresca fir pe suub piele
fundita

| KaRy a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare pentru ca este mai blanda cu pielea mea. happy

| AnonimusGirl a răspuns:

Eu am fost la coafor si m-am epilat cu ceara pentru prima oara iar in mai putin de 2 saptamani mi-a crescut. ori nu m-a facut aia bine ori nu stiu de ce...

| CristinaCrisy a răspuns:

Cu ceara pentru ca daca te tot epilezi cu big-ul creste mai gros si mai des dar cu ceara se mai raraeste (cel mai bine e sa nu te faci cu ceara de unica foosinta...

| Jane_6633 a răspuns:

Cred ca cu ceara... In nici-un caz cu lama! O sa-ti creasca mai mult si mai des!
Eu ma epilez cu aparatul... Doare putin la inceput dar a 2-a oara numai simti nimic.
Succes!

| AnYkA52 a răspuns:

Cu ceara. Pentru ca firele cresc mai rare si mai fine. Nu face greseala sa te epilezi cu lama. Iti va creste ca la maimute.rolling on the floor Fundoi?

| Fluturemov a răspuns:

Buna!
Eu folosesc un aparat de epilat de la Braun. Cel mai bine este sa te epilezi cu aparatul deoarece chiar daca este mai dureros firele de par se mai raresc si de la un timp o sa ai doar cate un fir de par pe ici pe colo.
Cu lama te sfatuiesc sa nu te epilezi deoarece firele se ingroasa si sunt mai dese.
Cu ceara este mai dureros decat cu aparatul happy si cu crema pentru epilat parul creste foarte repede si trebuie sa te epilezi in fiecare saptamana.
Funda?

| DenisaRebeca a răspuns:

Poi eu zic sa te epilezi cu epilatorul si dupa aceea sa te face cu o crema hidratanta pentru ca epilatorul smulge firele si nu iti cresc asa repede dar cu bigul iti cresc in 3 zile si nu le taie ca lumea iar cremele depilatoare nu reusesc foarte bine si cresc ff repede! :X
Sper ca raspunsul meu sa te ajute! kiss